Цікаві факти про Антарктиду

Цікаві факти про Антарктиду

-Багатьом відомо, що Антарктида не належить жодній країні світу. Про це свідчить конвенція про Антарктику, яка набрала чинності 23 червня 1961 року.

-В Антарктиді самим теплим місяцем є лютий. Як раз у цьому місяці і відбуваються зміни вчених на станціях дослідження. До речі, на всій території Антарктиди знаходяться сорок дослідних станцій, які працюють цілий рік. Росії належать п’ять станцій. Це такі станції, як «Схід», «Прогрес», «Беллінсгаузен», «Новолазарівська» і «Мирний».

-Як відомо, Антарктида не має населення, а так само немає в неї і уряду. Однак це не заважає Антарктиді мати власний телефонний код – +682. Так само Антарктида має домен верхнього рівня доступу: aq. Ну і звичайно ж у Антарктиди є власний прапор: на ньому зображений фон блакитного кольору і білий континент.

-Вважається, що першими людьми, що відвідали Антарктиди, був учений Карстен Борхгревінк, а так само капітан корабля, який називався «Антарктик» з Норвегії. Однак, офіційні дані свідчать, що відкрили Антарктиду експедиції, очолювані Лазарєвим і Беллінсгаузеном. Антарктида була відкрита 28 січня 1820 року.

– Ні для кого не секрет, що Антарктида – це найхолодніший континент світу. За всю історію саме тут зафіксували найнижчу температуру: -89,2 градусів по шкалі Цельсія (а не так давно цей рекорд був побитий -91,2).

-А чи знаєте ви, що в Антарктиді розташоване море Уедделла. Саме це море вважається найчистішим у всьому світі.

-У жовтні 1999 року сталася дуже важлива подія: від Антарктиди відколовся величезний айсберг. Його розміри прирівняли до території, яку займає Лондон.

-Для працівників, які працюють на станціях Антарктиди, складають спеціальний раціон харчування, який, в обов’язковому порядку входить пиво.

– Раніше відвідати цей холодний континент представлялося можливим, тільки якщо ти входив до складу експедиції. Тепер же це не становить праці: придбайте тур у експедиційні круїзи. У 1980 році таке поняття, як експедиційний туризм увійшов у життя сучасної людини.