Цікаві факти про амурських тигрів

Цікаві факти про амурських тигрів

  • Амурський, або уссурійський, тигр – один з найбільш малочисельних представників сімейства котячих. Його ще називають північним тигром. Ареал його проживання розташовується на південно-сході Росії, по берегах Амура і Уссурі в Хабаровському і Приморському краї. Приблизно 10% тигрів проживає в Китаї. Занесений в «Червону книгу».
  • Уссурійський тигр – велика, екзотично пофарбована кішка, по силі і потужності не має собі рівних у всій світовій фауні. Це один з найбільших наземних хижаків нашої планети і в той же час легкоуязвимый звір, незважаючи на свій великий розмір і величезну фізичну силу. Сила тигра така, що він може волочити по землі тушу коні понад 500 м. По снігу він здатний розвивати швидкість до 80 км/год. Швидкої поступається лише гепарду.

Цікаві факти про амурських тигрів

  • Уссурійський тигр зображений на прапорі і гербі Приморського краю, а також на багатьох геральдичних символів міст і районів краю. Він – об’єкт поклоніння багатьох народностей Далекого Сходу. У 1988 р. Ходору (так по-корейськи називають амурського тигра) був офіційним талісманом Літніх олімпійських ігор в Сеулі. У Китаї за вбивство амурського тигра покладена страта.
  • Всупереч поширеним міфам про небезпеку для людини, амурський тигр воліє нападати на изюбрей, плямистих оленів, козуль, кабанів. Для повноцінного харчування тигру потрібно близько 50-70 копитних в рік. Якщо їжі буде не вистачати, тигр може напасти і на худобу, але не на людину.

Цікаві факти про амурських тигрів

  • Амурські тигри живуть поодинці. Але самки сплять разом зі своїми тигренятами. Ділянки проживання не перекриваються, а якщо і перекриваються, то частково. Як правило, це відноситься до самців. Там, де живуть дорослі самці, можуть жити і декілька самок. У середньому дорослий тигр за день проходить за 9,6 км, максимум – 41 км. Тигриця – за 7 км, максимум – 22 км
  • Амурський тигр на диво мовчазний: деякі зоологи, багато років спостерігали її в природі, ні разу й не чули тигрячого рику. Виняток становить період гону, коли тигри ревуть часто, особливо самки. Роздратований чимось хижак глухо гарчить і хрипко, в люті характерно «кашляє». В добродушній стані він муркоче, як кішка.

Цікаві факти про амурських тигрів

  • Однією з основних причин зникнення амурських тигрів стало знищення природних місць обитаний і підрив кормової бази. Цим великим хижакам потрібні досить великі мисливські території – близько 100 км2 на одного звіра. Іншим важливим фактором є браконьєрство.
  • Амурського тигра вбивають заради красивої шкіри, а також заради кісток і внутрішніх органів. Виготовлені з них зілля і настійки, згідно з міфічним уявленням, міцно закріпленими в традиційній китайській медицині, надають людині особливу силу і допомагають при самих різних недугах – від ревматизму до імпотенції.