Цікаві факти про аеропорти світу

Цікаві факти про аеропорти світу

1. Одним з найбільш старих аеропортів в світі, зведений в Берліні в 1923 році, є « Темпельхоф» , образ якого став прототипом для багатьох аеропортів нашого часу. У 2008 році уряд Берліна намагалося закрити цей небесний причал, з-за своєї економічної збитковості, але мешканцями міста він був врятований як один із символів міста.

2. А ось найбільший небесний причал має місто Дубай. Споруда, якого вимагало витратити 8 млрд. американських рублів.

3. З-за своєї неприпустимою затримку в одну годину і більше, одним з найбільш не педантичних аеропортів виявився бразильський BSB.

4. Своїм комфортом і безпекою славляться аеропорти країн висхідного сонця, такі як сінгапурський «Шанджи» і «Інчеон» Сеула.

5. У рейтинг аеропортів з поганими умовами потрапили:

– «Хітроу» (Лондон).

– «Шарль-де-Голль» (Париж).

– «Шереметьєво» (Росія).

6. З найнижчим рейтингом безпеки постає перед нами Бутанский аеропорт Паро, який знаходиться на висоті 16000 футів над землею в Гімалаях. Тільки аси зможуть посадити тут свої літаки.

7. А славиться своєю 12-кілометрової злітною смугою американська авіабаза Едвардс, яка розкинулася на дні сухого озера Роджерса.

8. Володар злітної смуги довжиною менше півкілометра залишається Матекане (Лисото). Смуга обривається гірським ущелиною висотою більше 2-х тис. метрів.

9. На Карибських островах міжнародний аеропорт Принцеси Юліани нерідко лякав (і продовжує це робити) відвідувачів пляжу низько заходять на посадку літаки.

10. З мінливою жорсткістю приземлення представляє нам свій аеродром Шотландія на острові Бару. Саме припливи і відливи впливають на жорсткість приземлення в цій мілководній бухті.