Цікаві факти пов’язані з золотом

За перші п’ять років золотої лихоманки видобуто приблизно 1% всього золота, яке знаходитися на землі. Джеймс Ст. Маршалл знайшов шматок золота на річці Американ-Рівер 24 січня 1848 року. Саме з цього моменту і почалася лихоманка. Така новина розлетілася дуже швидко і на пошуки металу в Каліфорнії почали їхати золотошукачі.

За всю історію людства з землі було видобуто 200 тисяч тонн золота. Якщо б була можливість вилити з усього золота куб, то вийшов би він вище, ніж восьмиповерховий будинок.

Навіть вода містить золото. Один літр води містить 0,02 міліграма золота. Цей метал є скрізь: і в річках і озерах, океанах і морях. Вчені зробила досить смілива заява: мовляв, скоро стане можливим добувати золото з води.

В ядрі планети Земля знаходиться найбільша кількість золота. Уявіть ситуацію: все золото, яке міститься в ядрі землі, раптом вилилося на поверхню. Так от: його виявилося стільки, що вся планета була б покрита золотом, і цей шар був би в половину метра. Вчені з’ясували, що ядро містить у п’ять разів більше золота, ніж всі інші породи разом узяті.

Якщо взяти всього 30 грам золота і зробити з неї нитку, то її довжина складе 85 кілометрів. Якщо це вдасться, то нитка буде тонше людського волосся в 10 разів. А вся справа в тому, що золото – метал дуже ковкий.

250 тонн – це вага самої великої золотої статуї. Приписують наказ про будівництво статуї, звичайно жінці. Легенда свідчить, що Семіраміда, ассірійська цариця віддала наказ, щоб виготовили статую богині Реї. Як раз ця статуя і важила 250 тонн. Вона являла собою богиню Рею, яка сиділа на троні в оточенні львів. До наших днів, звичайно, статуя не збереглася і ніхто не знає, як склалася її доля.