Цікаві факти і історія гаманців

Цікаві факти і історія гаманців

Що саме вам відомо про ваш гаманець? Багатьом, безсумнівно, тільки те, що він призначається для зберігання грошей, де він був придбаний і скільки йому років. Однак гаманець має довгу історію. Крім цього, багато хто стверджує, що він наділений особливою магією і притягує до себе грошові потоки. Давайте спробуємо розібратися, що ж це таке насправді.

Цікаві факти і історія гаманців

Пояснень такого поняття, як «гаманець» досить багато, однак, вам варто звернути увагу на те, що, в першу чергу, він виконує найважливішу функцію – зберігання грошей. Такі незамінні речі ще з XI століття мали величезну популярність на Русі. Саме таку річ виявили археологи в Новгороді, і завдяки їй була встановлена ця дата. Прототип сучасного гаманця представляв собою тканинну калитку, яка зверху стягалася спеціальним шнурком. Таким чином, втратити великі гроші, так і саму маленьку дрібницю, було практично неможливо. В таких «гаманцях», як правило, зберігалися не тільки грошові кошти, а ще і спеціальні складні ваги з маленькими гирками. Вони призначалися для того, щоб господар міг приймати в якості плати не тільки гроші, але і дорогоцінні камені і метали, попередньо зробивши оцінку.

Цікаві факти і історія гаманців

У стародавньому Єгипті гаманець мав форму, що нагадує нам тканинну сумку, яка кріпилася на бік. Зображення таких гаманців можна зустріти на фресках. Такий гаманець служив не тільки «будиночком» для грошей, а так само і сховищем дорогоцінних каменів і, не рідко, трав.

Цікаві факти і історія гаманців

В стародавньому Китаї і Японії гаманцем служив шнурок. Справа в тому, що в ті часи монети не мали номіналу, а відрізняли їх по отворах, виконаних в середині монети. Шнурок просто пропускали через отвори, а цінність можна було визначити тільки по його вазі.

Цікаві факти і історія гаманців

Тільки римляни здогадалися використовувати для виготовлення гаманців шкіру. Люди прикрашали гаманці не лише вишивкою, але і каменями, не рідко – дорогоцінними. За таким гаманцем можна було визначити, на скільки людина заможна. В цей час гаманець і став важливою прикрасою прекрасної половини людства. Саме в Стародавньому Римі гаманці для жінок стали головною прикрасою і виконували не тільки свою пряму функцію, але і служили в якості косметички.

У середні століття гаманці стали виготовляти різної форми, представляючи їх у каркасі, який був обтягнутий різноманітними тканинами, прикрашений дорогоцінними нитками. На Русі в XVII столітті з’явилися портмоне і гаманці. Вони були призначені для того, щоб зберігати паперові купюри.

Цікаві факти і історія гаманців

На сьогоднішній день цей аксесуар є невід’ємною частиною кожного сучасного жителя. Їх різноманітність здатна задовольнити навіть найвибагливіших поціновувачів. У вас є можливість підібрати для себе не тільки фасон, але і фактурність гаманця. Для виготовлення сучасних гаманців використовують різноманітну шкіру: крокодила, змії, страуса, ската та безліч інших. До речі, зверніть увагу на те, що виробникам знаменитих брендів все складніше стало дивувати сучасний світ високотехнологічними лініями виробництва. В моду все швидше входять аксесуари ручної роботи.

Для тих, хто не знав: гаманець в якості подарунка відмінно підійде рідним. Тільки не забувайте про те, що порожнім його дарувати ні в якому разі не можна. Гаманець не терпить порожнечі, як за прикметами, так і по функціональності. Ось вам порада по придбанню гаманця: коли ви купуєте собі цей аксесуар, переконайтеся, що купюри в ньому розташовуються зручно, не мнуться і не згинаються.