ТОП-10 цікавих фактів про суп

ТОП-10 цікавих фактів про суп

10 місце: Найдавніший рецепт супу знаходиться в кулінарній книзі Апікура, написаної в IV столітті. Там згадані такі інгредієнти: пшениця, оливкова олія, м’ясний фарш, мізки, перець, лавровий лист, кмин, вино і ферментований рибний соус.

9 місце: Знаменитий цибульний суп, за легендою, з’явився завдяки Людовику XV: якось пізно вночі французький король зголоднів, проте в мисливському будиночку не знайшлося нічого крім цибулі, масла і шампанського.

8 місце: Традиційний іспанський суп гаспачо спочатку був їжею погоничів мулів: не було краще кошти, щоб у спеку вгамувати і спрагу, й голод. До Колумба, коли в Європі не було ні томатів, ні перцю, гаспаччо готували з хліба, часнику, оливкового масла і оцту.

7 місцеКласика французької кухні, суп-пюре Креси, названий на честь поразки французів у битві при Креси 26 серпня 1346 з англійським королем Едуардом III. Дійсно, суп переможених: його основні інгредієнти – морква, цибуля порей і картопля.

6 місце: Національний угорський суп-гуляш оголошений «пам’яткою культурної спадщини» та взято під охорону ЮНЕСКО.

5 місце: Наполеон любив каштановий суп. Елвіс Преслі і Гітлер воліли овочевий. А Некрасов любив будь-який суп, але тільки якщо в нього було покладено багато кропу.

4 місце: Самі незвичайні назви мають, мабуть, інгредієнти знаменитого рибного супу буйабес. Згідно правильної рецептурі, в буябес, крім дрібної рибки різних видів, входить п’ять основних сортів риби: морський скорпіон, морський півень, морський чорт, і сан-П’єр, тобто риба Святого Петра.

3 місце: Найдорожчий суп в світі – це суп з ластів’ячих гнізд, який вважається делікатесом в Китаї, В’єтнамі та Малайзії. Власне, суп готується з слини ластівок, якою вони скріплюють свої гнізда. За консистенцією він нагадує кисіль.

2 місце: Найзнаменитіший суп в історії мистецтва – це, звичайно, консервований суп «Кемпбелл», прославлений Енді Уорхоллом. Кажуть, в середині 1980-х Уорхол навіть подарував кілька банок супу ленінградським діячам мистецтва. Американці споживають близько 2500 млн порцій цих супів на рік, а запас супів Campbell’s в кожній родині в середньому становить 8 банок.

1 місце: У кінці XIX століття в Санкт-Петербурзі стало модним фінське блюдо «лейпакейто», що представляло собою хлібний суп. Мода на суп протрималася близько десятка років, головним чином завдяки назві. Правда, фінська назва було незвичним для російського вуха, і замість нього став вживатися спотворений в російській мові варіант його назви – суп лімпопо.