ТОП-10 професій для любителів подорожей

ТОП-10 професій для любителів подорожей

1. Учитель англійської мови

Якщо ви вільно володієте англійською мовою, то ви можете спробувати свої сили в ряді країн – у першу чергу, в Південно-Східній Азії. Особливо затребувані вчителя в Південній Кореї, В’єтнамі, Таїланді, Китаї та Японії. Викладати мову можна також в Камбоджі, Лаосі, Індії, але, швидше за все, ця робота буде носити волонтерський характер: працювати доведеться в школах для бідних і притулках за їжу та житло.

Як отримати роботу:
У деяких волонтерських організаціях у вас можуть не питати жодних сертифікатів про кваліфікацію: там, де потрібні люди, вас навчать азам викладання прямо на місці (необхідність знати англійську на вільному рівні, природно, ніхто не відміняв). Однак, якщо ви хочете отримати офіційну роботу на вигідних умовах, бажано пройти курси TEFL (Teaching English as a Foreign Language): саме сертифікат цих курсів затребуваний при працевлаштуванні. Найбільший зарубіжний портал, на якому можна знайти вакансії і подати заявку – footprintsrecruiting.com.

2. AU pair

Популярна програма AU pair увазі роботу в іншій країні на конкретну сім’ю. Найчастіша вакансія програми – бебі-сітер (тобто, просто, няня). Приймаюча сім’я забезпечує працівникові житло, їжу, невелику зарплату (як правило, що дорівнює мінімальному розміру оплати праці), а також компенсацію на витрати на вивчення мови країни. Країни, що пропонують програму AU pair – США і більшість європейських країн.

Як отримати роботу:
Найзручніший спосіб – це знайти цікаву вакансію на aupair.com і подати заявку. Також можна звернутися в спеціальні агентства, які підберуть для вас вакансію і допоможуть розібратися з паперовою тяганиною. Як правило, для участі в програмі не потрібно спеціальних навичок і освіти, проте всі претенденти в обов’язковому порядку проходять співбесіду на придатність до подібної роботи. І, звичайно, первинну роль зіграє те, наскільки ви зможете зацікавити конкретну сім’ю: адже вам належить на термін від півроку і більше буквально стати її членом!

3. Співробітник благодійної організації

Великих грошей в цій стезі не зробиш – це суперечить самій ідеї благодійності. Швидше за все, максимум, що ви отримаєте – це їжу, дах над головою в не самих комфортних умовах і мінімальні гроші на кишенькові витрати. Зате ви будете жити в екзотичній країні, спілкуватися з добросердими ентузіастами і відчувати, що ви займаєтеся чимось дуже-дуже важливим.

Як отримати роботу:
На просторах інтернету можна знайти масу організацій, які потребують людях. Навички потрібні самі різні – від вищезгаданого викладання англійської до медичних знань. Навіть якщо ви не вмієте робити нічого конкретного, то вам знайдеться, чим зайнятися: наприклад, ви можете координувати діяльність організації або побути різноробочим. Головне – це переконати приймаючу сторону у своїй серйозності: більшість благодійних організацій зацікавлені в людях, готових допомагати з усією відповідальністю і протягом довгого часу.

4. Туроператор

Зовсім роз’їзний цю професію не назвеш: доведеться проводити чимало годин в офісі, домовляючись з партнерами і примхливими клієнтами. Однак, якщо вам цікаво часто кататися в закордонні відрядження на огляд готелів і екскурсійних програм, то ця посада – для вас.

Як отримати роботу?
На нульовому рівні досвіду вас в закордонні відрядження ніхто відправляти не буде: з цим потрібно змиритися. Так що кар’єру в сфері туризму доведеться, швидше за все, почати з малого, працюючи в офісі за невелику зарплату. Але, якщо ваша мотивація розвиватися буде досить сильна, то, швидше за все, ви доростете і до високих відсотків від продажів, і до рекламних поїздок по готелях.

5. Гід

Ця професія затребувана в країнах, де мало хто знає англійську мову, і власники екскурсійних агентств просто змушені залучати до роботи іноземців. Російськомовні гіди затребувані майже скрізь, де багато російських туристів, які сумно відомі слабкими знаннями в іноземних мовах: Єгипет, Туреччина, Греція, Чорногорія, Індія.

Як отримати роботу?
Швидше за все, знайти вакансію заздалегідь, до приїзду в іншу країну, у вас не вийде. Доведеться особисто оббивати пороги місцевих екскурсійних агентств і пропонувати свою кандидатуру. Перше, на що звертатимуть увагу – це на ваше вміння спілкуватися з людьми. Тільки врахуйте: у деяких країнах (наприклад, в Таїланді) легально влаштуватися гідом неможливо: законно на цій позиції працюють лише громадяни країни.

6. Співробітник круїзного лайнера

Компанії, що займаються організацією круїзів, готові запропонувати масу вакансій. Деякі з них не вимагають особливих навичок, крім знання мов (наприклад, робота офіціантом або покоївки), а на деяких можна щосили проявити свої таланти, наприклад, навчаючи відпочиваючих танців, граючи на фортепіано або створюючи першокласні десерти на кухні. З безперечних плюсів: можливість здійснити тривалу морську подорож по далеких краях і непогані заощадження до кінця поїздки (під час життя на лайнері витрачати гроші буде все одно колись). З мінусів – сувора дисципліна і мала кількість вихідних днів.

Як отримати роботу?
У різних країнах представники круїзних компаній проводять співбесіди з потенційними співробітниками: важливо тільки відловлювати вакансії. Безумовне вимога – знання англійської мови. Залежно від посади, можуть запитати також досвід роботи або рекомендації. З успішними кандидатами укладають контракт зі стандартним терміном – 6 місяців.

7. WWOOFer

WWOOF ((Worldwide Opportunities on Organic Farms) – це організація, яка допомагає знайти один одного мандрівників з різних країн і фермерам, які потребують робочих руках. Натомість на різноманітну допомогу по господарству мандрівник отримує від фермерів дах, їжу, і, звичайно, незамінний досвід життя в автентичному середовищі. Грошей, правда, на цьому не зробиш, але зате можна підлягає безкоштовно жити де-небудь на кавовій плантації в Бразилії чи на справжньому ранчо в Техасі.

Як отримати роботу?
Зареєструватись на сайті організації і подати заявку на зацікавило пропозицію. Ніяких особливих вимог, окрім бажання допомогти, до претендентів не пред’являють – досить просто виразного мотиваційного листа та ентузіазму.

8. Моряк

Поплавати по морю з вигодою для себе можна не тільки на круїзному лайнері, але й на приватній яхті. Багато яхтсмени для здійснення своїх амбіцій (наприклад, для кругосветки на власному судні) потребують команді і пропонують претендентам самі різні вакансії: залежно від здібностей, можна побути корабельним коком, штурманом, лікарем або просто юнгою-різноробочим.

Як отримати роботу?
Нові вакансії з’являються щодня на ряді сайтів – наприклад, на www.findacrew.net. Вимоги залежать від позиції. Багато капітани цілком готові навчити вас навичкам мореплавання прямо на місці. Незмінне одне: ви повинні бути в хорошій фізичній формі, а також приємні у спілкуванні – як-не-як, вам належить огинати планету на одному судні в самої різношерстої компанії.

9. Постачальник

Суть проста: знаходити точки закупівлі затребуваного товару (попереду планети всієї, звичайно, Китай: звідси займатися поставками найзручніше) і переправляти їх замовникам (магазинах, студіям). Правда, буде чимало кропіткої роботи з оформленням пересилань та митними зборами, але ці тонкощі освоюються в міру роботи.

Як отримати роботу?
Просто почати. Знайти свою нішу, обчислити оптові точки в сюжеті вас місті, знайти клієнтів на професійних біржах. Знову ж, готуйтеся до паперової та юридичної тяганини: доведеться працювати з великими сумами грошей, так що маса бюрократичних деталей неминуча.

10. Хостесс

Затребувана в Японії вакансія для дівчат із західною зовнішністю. Під назвою «хостесс» ховається, як правило, вакансія танцівниці або співачки в нічних клубах (без стриптизу). Головне, що потрібно – це вміло «розводити» відвідувачів клубів на гроші, змушуючи їх залишати в клубі якомога більше грошей. При цьому інтим умовами контракту суворо виключений. Така собі вакансія гейші для європейок. Годиться для привабливих дівчат без комплексів. Зарплата – близько 1500 тисяч доларів на місяць; житло, як правило, надається безкоштовно.

Як отримати роботу?
Здобувачка повинна володіти приємною зовнішністю та хореографічними здібностями. При пошуку роботи бажано звернутися в офіційне агентство з працевлаштування, щоб вам допомогли з юридичним оформленням договору та японської робочої візи, а також виключили неблагонадійних роботодавців. Переліт до Японії оплачує роботодавець.