Таємні прими магазинів

Таємні прими магазинів

33% кави, друга – знижку 33% на стандартну чашку кави. Яка акція вигідніше?

Швидше за все, Ви скажете – вони однаково вигідні. І також скажуть дуже багато. Але давайте розберемося докладніше. Припустимо, кави коштує $ 2 за 200 мл ($ 1 за 100 мл). За умовами першої акції Ви отримуєте 266 мл за $ 2, тобто платите $ 0,75 за 100 мл. За умовами другої акції Ви отримуєте 200 мл за $ 1,34, тобто платите $ 0,67 за 100 мл. Друга акція виходить вигідніше!

Для людини, яка хоче щось купити додатково за тугіше ціну – набагато приємніше, ніж отримати знижку.

1. Перший цінник може дати помилкове враження.

Наприклад, Ви заходите в магазин і бачите сукню за 1000 $ і думаєте, який розумна людина віддасть за шматок красивої ганчірки такі гроші. Йдете далі й бачите годинник вартістю 300 $. Звичайно дорого, могли б і дешевше коштувати, але! Здається, що на годинник – адекватна ціна, тому, що ми порівнює з першим побаченим цінником.

2. Як зробили експеримент : У продуктовому магазині виставили 2 види пива. Одне назвали «Преміум» за 2,5 $ і з ярличком «вигідна ціна» за 1,8 $. Що ж робили покупці, близько 80% брали преміум … Далі додали ще одне з табличкою «Супер вигідна ціна» за 1,6 $. У цьому випадки люди в 80% брали пиво за 1,8 $, інші преміум. Найдешевше пиво практично не купувався. (Може просто цей експеримент проводився не в нашій країні?!! :))

3. Ми любимо історії. Припустимо варто пароварка за ціною 219 доларів, а поруч майже така ж але за ціною в 479. Різниця дуже не велика, і під таким психологічним порівнянь характеристик, цін, можливості упустити вигідну покупку – беремо і купуємо, розповідаючи всім друзям і знайомим, як вигідно купили пароварку.

4. Підсвічування. У шкільній їдальні поклали фрукти і салати на полицю з підсвічуванням, а цукерки та інші солодощі на звичайну. І що Ви думаєте? Звичайно, салати з фруктами розліталися швидше. Теж саме діє і з дорослими людьми.

5. Магія цифр 9. Скільки ми бачимо акцій за 999 або за 2.99 і т.д. Людині приємніше бачити ціну зі знижкою, бачити 999 $ куди вигідніше, ніж 1000 $.