Стоунхендж

Стоунхендж

На північний захід від Лондона в графстві Уїлтшир розташований відомий на весь світ пам’ятник часу палеоліту – Стоунхендж. Навіщо його побудували приблизно п’ять тисяч років тому? Відповідь на це питання вчені шукали дуже довго, з цього приводу були висунуті самі різні теорії. Найцікавіша їх них свідчить про те, що в розташуванні каменів знаходиться зашифроване послання, яке залишили нам інопланетяни. Інші вважають, що тут мешкав найбільший маг у всій історії людства – Мерлін. Вони вважають, що в цьому місці таємничі волхви – друїди, робили жертвопринесення, а так само відьми влаштовували шабаші.

Наукова теорія говорить, що це місце не що інше, як астрономічна обсерваторія. І на останок, більш приземлена теорія: Стоунхендж – майданчик для дискотек.

За тим стежках, по яких йшли в стародавні часи ретельно процесії велися розкопки і були знайдені підтвердження того, що така будова, як Стоунхендж, було побудовано вздовж рельєфу льодовикового періоду, який виявився на осі сонцестояння. Дана стежка має протяжність 2,5 кілометра пролягає від північно-східного входу на територію оточену камінням.

Вченими були виявлені щілини, які давним давно знаходилися між якимись грядами, які доісторичні будівельники приховали для того, щоб створити рівну дорогу. Ток вийшло, що гряди в одному напрямку вказували на місце, з якого по серед зими сідало сонце, а в іншому напрямку на те місце, в якому в день літнього сонцестояння сонце сходило. Природний ландшафт цього місця знаходиться саме на осі сонцестояння, з’єднує небо і землю.

Вчені сприймають стоунхендж центром світобудови. Саме цим пояснюється той факт, що вісім об’єктів, які орієнтуються на сонцестоянні, встановлені саме на його території.

Так що не втрачайте час, запишіться на курси англійської для початківців і вперед подорожувати, відвідувати самі міфічні куточки світу, спілкуватися з цікавими людьми … А нижче можете подивитися документальний фільм онлайн про Стоунхендж – приємного перегляду.