Статуя свободи – цікаві факти

Статуя свободи - цікаві факти

Зведення знаменитої Статуї Свободи було закінчено в 1886 році. В 3 кілометрах від Манхеттена лежить Острів Свободи – саме тут і оселилася ця гігантська статуя. Сама статуя має висоту рівну 46 метрів, але так як розташована вона на п’єдесталі, то все разом становить 93 метри. Сама Статуя Свободи зроблена з листів міді. П’єдестал являє собою бетонну конструкцію. Загальна вага 125 тонн. Нижче представлені цікаві факти про історію виникнення відомої на весь світ Статуї Свободи.

-Існує думка, що батьківщина цієї статуї – Америка. Проте думка це помилково – народилася Статуя Свободи у Франції.

-Існують деякі дані, що свідчили про те, що портрет статуї був намальований з французької натурниці Ізабелли Бойєр.

– За початковим планом, Статую Свободи повинні були встановити в Єгипті під назву «Світло Азії»

– Збиралися гроші у двох країнах. У Франції це були благодійні пожертви і різні організовані лотереї, в США була програма по збору коштів ширше – боксерські поєдинки, художньо-театральні заходи, різні аукціони… всі гроші йшли на будівництво п’єдесталу.

– Батько Ейфелевої Вежі – Гюстав Ейфель теж доклав руку до створення Статуї Свободи, зробивши сталеву опору і залізний каркас для неї.

– Ще одним призначенням Статуя служить як маяк на допомогу морським судам.

– Після теракту 11 вересня, острів свободи закрили для відвідувань аж до 2004 року, а відвідати саму Статую Свободи стало можливо тільки в 2009 році. На даний момент система охорони та огляду відвідувачів нічим не поступається такій же, як і в аеропорту.

– Мало кому вдалося побувати на самій вершині факела, сходи на який закрита для широкої публіки ще з 1916 року.

Якщо їхати в США і помилуватися чудовим видом з корони статуї – бажано знати англійську мову, а найкраще його вивчати, дивитися відео про англійською зі словником і уважно вслухатися в кожне слово.