Смертельна доза

Смертельна доза

Щодня ми стикаємося з речовинами, продуктами, природними явищами, які в певних дозах можуть призвести до летального результату. Розглянемо деякі з них:

1. Алкоголь. Смертельна доза алкоголю для людини – 1,5 літра горілки на одного. Проміле – так називають тисячну частку чого-небудь, і це не обов’язково алкоголь. Наприклад, 1 проміле алкоголю в крові означає, що на один літр крові припадає 1 мл чистого алкоголю. 0,5 горілки містить приблизно 200 мл чистого алкоголю. Смертельною дозою алкоголю вважається 5-6 проміле ( 400-450 мл чистого алкоголю)

2. Полівітаміни. Смертельна доза таблеток-5000 штук на протязі доби. Виявляється, вітаміни корисні тільки в невеликій кількості. Є поняття – гіпервітаміноз. Наприклад, якщо переборщити з вживанням вітаміну А, то виникнуть такі симптоми: запаморочення, нудота, сильна головний біль, почастішання пульсу та судоми, а так само втрата свідомості. Якщо ж зловживати вітаміном В 1, то вам загрожує дисфункція нирок, а так само печінки. Передозування У 12: підвищення згортання крові, почастішання пульсу. Вітаміном D 2: блювання, слабкість, лихоманка, спрага, підвищення тиску, уповільнення пульсу, утруднення дихання.

3. Сонце. Смертельна доза – це перебування на спеці протягом 8 годин. Якщо людина проведе один не особливо ясний липневий день під єгипетським сонцем, без будь-яких засобів захисту, то цей день може стати останнім. Щоб отримати серйозний тепловий удар, людині необхідно провести від 2 до 8 годин на сонці. Людина відчуває слабкість, головний біль і запаморочення, потім різко піднімається температура до 40 оС, нудота, прискорене дихання, втрата свідомості і цей список не весь.

4. Нікотин. Смертельна доза для людини-це 94 сигарети, выкуренные за один раз. Наприклад щур помирає від дози 50 мг нікотину на 1 кг плоті. Для людини цей показник на багато нижче – від 0,5 до 1 мг на кілограм. Середня доза нікотину в сигареті 0,8 мг. Выкури підлогу блоку сигарет за один раз-і тобі кінець.

5. Сіль. 250 грам за раз – смертельна доза для людини. Через надлишок солі в крові підвищується тиск, причому дуже різко, і супроводжується цей процес важкими набряками. Швидше за все станеться наступне – набряк мозку.

6. Кофеїн. 150 еспресо і вам кінець. Для людини смертельна доза кофеїну залежить від ваги та індивідуальної сприйнятливості. Вона коливається від 150 до 200 мг. Випий 150 чашок еспресо (4,5 л) – і тобі кінець.

7. Вода. Смертельна доза 8-10 літрів за день. Приблизно 1 літр рідини людина отримує разом з їжею. Норма на добу 1,5-2 літра води у мокрому залишку. Перебір в 3-4 рази, і ви отримаєте отруєння водою, або водної інтоксикації. Нирки не встигають виводити з організму стільки води. Це призведе до набряку мозку і легенів.

8. Електрика. Смертельна доза – вище 0,1 ампера. Наприклад: якщо взяти цвях мокрою рукою і всунути її у розетку, ти отримаєш розряд силою до 0,1-0,2 ампера. Через пару секунд – параліч дихання і збій роботи серця.

9. Комарі. Доза смертельна для життя – 500 000 укусів. Самка комара здатна висмоктати у людини близько 5 мг або 0,005 мл крові. Людина без шкоди для свого здоров’я може втратити до 15% крові, а от якщо за один раз він позбудеться 2-2,5 л вже смертельна.