Шокуючі факти про змій

Шокуючі факти про змій У змій немає вух, однак, вони чудово бачать. У них немає носа, але вони дуже чітко вміють вловлювати запахи. Ікла отруйних змій відносяться до числа «найпередовіших систем біологічної зброї в світі природи». Нижче представлені найбільш шокуючі і дивовижні здібності цих плазунів.

Змія може з’їсти іншу змію, яка довший її самої

Для того, щоб нарешті зрозуміти як королівська змія може з’їсти іншу змію, яка довший її самої, Кейт Джексон (Kate Jackson) з університету Торонто і її колеги записали на відео і спостерігали за розвитком подій. Королівська змія різко нападає на жертву, потім стискає все своє тіло, як акордеон, щоб впустити «їжу». Пізніше, коли справу зроблено, деяку неперетравлену частина обіду, вона випльовує назад.

Змія їсть своє потомство

Як вдалося дізнатися вченим в лютому 2009 року, багато матерів – гримучі змії з’їдають деяких своїх не вижили дітей. У змій є таке поняття як «післяпологовий канібалізм», у проведеному дослідженні матері з’їли близько 11 відсотків своїх яєць і мертвих дитинчат. Чому? «Таким чином гримуча змія відновлює витрачену енергію, оскільки в цей період вона занадто знесилена для того, щоб добувати собі їжу, а це небезпечна діяльність, що вимагає багато часу та енергії», – говорить Кірк Сетсер (Kirk Setser), провідний автор дослідження.

Читати: Жахливі факти про звичайних пацюків

Змія може «пролетіти» 50 футів

Якщо райська деревна змія хоче перебратися з одного дерева на інше, вона буквально перелітає на нього, не спускаючись вниз. Точніше буде сказати, що вона «ковзає» по повітрю. Щоб перелетіти на інше дерево, вони або падають з гілки, або сильно відштовхуються від неї, щоб, долаючи висоту, активно ковзати. У польоті вони приймають S-подібну форму для того, щоб довше утриматися в повітрі і потрапити точно туди, куди їм потрібно.

Пітони їдять видобуток цілком, в тому числі і кістки

Дорослі пітони можуть жити місяцями без їжі. Але коли вони їдять, вони не залишають після себе жодних відходів. Ці змії пристосовані до того, щоб висмоктувати кальцій з кісток своєї здобичі, що робить їжу більш поживною. «Таким чином, вони фізіологічно налаштовуються на можливо довгий період« поста », запасаючись поживними речовинами», – говорить Жан-Ерве Лінот (Jean-Herve Lignot), фахівець з університету Луї Пастера у Франції.

Кобри концентруються на ваших очах

Плювки кобри насправді не є плювками. Це скорочення м’язів, що стискають залозу, що виробляє отруту. За допомогою такого роду «плювка» отрута кобри може виприсківает на відстань до 2 метрів. Якщо він потрапить вам в очі, то нейротоксини, що знаходяться в отруті, можуть засліпити вас. Причому, ще в 2005 році вчені виявили, що кобри дійсно ціляться в очі. Однак, і це ще не все. Яд кобри, як правило, виприсківает НЕ потокової струменем, в спреєм у вигляді особливого геометричного малюнка, тому він цілком може вразити обидва ваших очі.

Найменша змія у світі поміщається на монеті

Найменша з відомих на сьогоднішній день змій, була виявлена ​​в 2008 році на Барбадосі. Вона трохи менше 10 см в довжину і тонка, як спагеті. «Деякі види змій, найімовірніше, захищені від процесу природного відбору, тому вони не стали занадто маленькими, менше встановленого розміру, оскільки інакше, вони не змогли б добувати їжу, щоб прогодувати своє потомство», – говорить першовідкривач змії Leptotyphlops carlae Блер Хеджес ( Blair Hedges), біолог – еволюціоніст в університеті штату Пенсільванія.

Змії можуть жити місяцями без їжі, і при цьому рости!

Уявіть собі, що ви кілька місяців можете прожити без їжі, при цьому спалюєте жир, зростаєте і відмінно себе почуваєте! Маршалл Макку (Marshall McCue) і його колеги з університету Арканзасу ось вже впродовж 6 місяців не годують 62 проживають у них в лабораторії змій, серед яких є пітони, гримучі змії і деякі інші види. Змії помітно знизили свій обмін речовин, деякі на 72 відсотки (!), Щоб вижити. Дивно, але вони стали довшими в процесі спалювання своїх жирових запасів. «Ці тварини виводять споживання енергії на абсолютно новий рівень», – говорить Макку.