Що таке депресія

Що таке депресія

Саме слово «депресія»Походить від латинської мови (пригнічення, придушення). Депресією прийнято вважати певний психічний розлад людини, яке здатне вивести його на довгий проміжок часу з емоційної рівноваги, а так само в багато разів погіршити якість його повсякденному житті. Наприклад: сон, працездатність, апетит, особисті відносини і так далі. Депресія, як правило, – це реакція організму на психологічну травму, а так само на будь-які негативні ситуації, які підносить життя. Депресію може викликати, наприклад, смерть близької людини, звільнення в роботи, втрата коханої людини, хвороба тощо. У першу чергу депресія – це хвороба. Її ще називають «хворобливе знижений настрій». Вона здатна проявлятися як самостійна хвороба, так і як прояв багатьох інших. Це не означає, що депресія виникає тільки у хворих людей. Їй піддаються і абсолютно здорові люди. Депресія вважається найпоширенішим видом душевного розладу. Слід уважно спостерігати за своїм самопочуттям, так як в першу чергу депресія – це хвороба і її необхідно лікувати. В іншому випадку можуть виникнути дуже тяжкі наслідки. Як правило, затяжна депресія наштовхує хворого на суїцидальні думки. Найчастіше, до самогубства справа, на щастя, не доходить, так як хвора людина перебувати в такому слабкому фізичному стані, що у нього просто фізично не вистачає сил, щоб заподіяти собі шкоду. Дійти до крайності люди, хворі депресією, можуть тільки тоді, коли організм трохи зміцніє, а депресія трохи слабшає.

Реакція на такі ситуації, як, наприклад, звільнення з роботи, розлучення і т.д. має яскраво виражені симптоми, а втрата настрою може спостерігатися від пари днів і до пари років. Як правило, настрій здатне стабілізуватися тільки після того, як напружена ситуація вирішитися. Рідше – коли людина змінює своє ставлення до ситуації.

Депресія – це стан, від якого можливо позбавиться.

Якщо форма депресії легка, від неї можна позбутися всього за кілька днів. Для початку, спробуйте впоратися з таким стан самостійно, якщо ознаки помітні протягом усього пари днів. Подумки встановіть собі термін, за який ви очікуєте поліпшення вашого стану. Якщо термін минув, а зміни так і не настали – звертайтеся за допомогою до фахівців.

З чого почати лікування депресії?

– Для початку радимо звернутися до лікаря – психотерапевта. Він допоможе вам розібратися, депресія є у вас і якщо відповідь позитивна, то допоможе вам з нею впоратися.

– Вивчіть матеріали і симптоми депресії. Узгодьте з собою вивчені симптоми депресії. Якщо всі симптоми на обличчя – скористайтеся порадами, які пропонують вам прочитані матеріали. Якщо ж це не приносить особливо ніяких результатів, складіть список питань, які ви б хотіли задати психотерапевта. Це допоможе вам краще розібратися в ситуації, що склалася.

– Спробуйте поділитися з рідними або з друзями, або ж просто поговоріть з ким-небудь по душах. Депресія могла сильно віддалити вас від дорогих вам людей. Не забувайте про те, що близьким людям далеко не все одно, що з вами відбувається. Вони можуть вам допомогти або ж порадити хорошого фахівця. Не варто залишатися з проблемою один на один і розмова, цілком ймовірно, допоможе вам відчути себе трохи краще.

Що таке депресія

Як ви можете допомогти самі собі?

приділяйте багато уваги своєму зовнішньому вигляду і тілу. Як ви вже знаєте, під час депресії людина втрачає сили. Як тільки ви відчуєте себе трохи краще, і сили почнуть повертатися, дайте своєму тілу трохи фізичного навантаження: наприклад, пройдіться по вулиці або ж займіться доглядом за домашніми квітами.

всіляко уникайте будь-яких негативних думок. Якщо такі думки вас починають відвідувати, прикладайте максимум зусиль для того, щоб відволіктися і подумати про те, що приносить вам задоволення. Ще можете зайняти себе яким – небудь дією: приготуйте або ж переберіть речі в шафі, зателефонуйте другу чи попийте гарячого чаю.

не приймайте ніяких важливих рішень. Як довели фахівці, депресія не дозволяє нам адекватно сприймати не лише ситуацію і себе в цілому, але і весь оточуючий нас світ.

намагайтеся регулярно харчуватися. Якщо ви відчуваєте голод, обов’язково втамуєте його. Ні в якому разі не варто відмовляти собі в чому – то смачне. Під час депресії страждає наш імунітет, тому лікарі рекомендують вживати якомога більше вітамінів.

навіть якщо вам доводитися долати себе, спілкуйтеся з людьми. Найчастіше джерелом сили є наші рідні і близькі люди. Вони можуть не тільки допомогти вам фізично, але й допоможуть прийняти рішення або дати ділову пораду.

НЕ шкодите своєму здоров’ю. Багато людей чому – то впевнені, що алкоголь допомагає впоратися з проблемою. Насправді людині, яка страждає депресією, алкоголь і різні наркотичні речовини строго заборонені. Вони тільки спровокують погіршення вашого, і без того складного, стану.

Що таке депресія

Що ж робити, щоб попередити розвиток депресії?

– Складіть для себе розпорядок дня і дотримуйтеся його.

– Дозвольте собі періодичний відпочинок, як з друзями, так і на самоті.

– Не варто пред’являти до себе зайво завищені вимоги.

– За будь-які досягнення винагороджуйте себе. Наприклад, порадуйте себе бажаною покупкою, або спробуйте нову страву у вашому улюбленому ресторані.

– Не варто звинувачувати себе у всіх своїх бідах. Спробуйте заспокоїтися і подумайте, в чому полягає ваша вина, а в чому ви абсолютно не винні. Якщо ви в чому – то винні, то постарайтеся вирішити дану проблему і якомога швидше виправити помилку.

– Не забувайте про спілкування з друзями та рідними.

– Намагайтеся щодня починати з зарядки. Якщо такої можливості у вас немає, то хоча б 2 рази на тиждень займайтеся спортом.

Депресія не залежить від віку. Якщо ви відчуваєте, що у вас, або у ваших близьких, почалися проблеми, звертайтеся до фахівців. Без допомоги професіоналів, депресія буде тільки посилюватися. Якщо звернутися при перших симптомах, то депресія легко піддається лікуванню. Повне одужання настає в 80% випадків.