Самий дивний корабель у світі RP Flip

Самий дивний корабель у світі rp flip

У підрозділи військово-морських досліджень Америки є досить незвичайне океанографічне обладнання – плаваюча платформа Flip. Вона не є судном в звичному нам розумінні, проте це не заважає на ньому жити дослідникам не протягом досить тривалого періоду у відкритому океані. А дивина його полягає в тому, що він здатний перевертатися. Його назва говорить сама за себе: слово «flip» переводитися, як «перевертається». Довжина Flip становить 108 метрів, так само він має по всій своїй довжині маленькі й вузькі відсіки, а так само величезна порожнисте відділення в кінці. У той час, коли меленькие відсіки наповнені повітрям, Flip знаходиться в горизонтальному положенні. Але от коли ці відсіки наповняться водою, він вирівнюється над поверхнею води, подібно поплавцю. Завдяки цьому під час шторму Flip дуже стійкий. Коли виникає необхідність, воду просто спускають, і це судно знову перебуває в горизонтальному положенні, що дозволяє йому пересуватися на інше місце.

Внутрішнє оздоблення судна влаштовано таким чином, що коли воно перевертається, абсолютно все підлаштовується під нову позицію. Навіть кожна каюта на Flip оснащена двома дверима. Переворот – від початку і до повної зупинки – займає всього 28 хвилин, а це дуже швидко, враховуючи розміри цього гіганта.

Вчені Фред Спісс і Фред Фішер побудували таке незвичайне судно в 1962 році. Їм необхідно було більш тихе і більш стійке судно, так як вони займалися вивченням поведінки звукових хвиль під водою. Flip був розроблений спеціально для того, щоб мати можливість вивчати температуру і щільність води, висоту хвиль, а так само акустичні сигнали. Оскільки вчені зосереджені на вивченні акустичних сигналів, логічно припустити, що різного роду перешкоди будуть дуже заважати. З цієї причини Flip не обладнано двигуном. Для того, щоб доставити його на потрібне місце досліджень, його постійно доводиться буксирувати, а після його ставлять на якір.

Вже на першому дослідженні вченим вдалося зібрати величезну кількість даних про формування штормових хвиль, про температурний взаємодії між океаном і атмосферою, про циркуляцію води і переміщенні сейсмічних хвиль. Так само були отримані дані по звуках, що видаються морськими тваринами.