Республіка Бурунді сама злиденна країна світу

Республіка Бурунді сама злиденна країна світу

У Східній Африці розташована держава Бурунді. Офіційні дані ООН свідчать про те, що дана держава є найбіднішою країною в світі, так як показник ВВП на душу населення становить 177 доларів.

1. Хоч і Бурунді вважається найбіднішою державою в економічному плані, на її території в 1974 році були виявлені от3 до 5% світових запасів нікелю. Також у державі є родовища, таких металів, як золота, металів платинової групи і рідкоземельних металів.

2. Поруч з Бурунді розташовуються такі держави: Танзанія, Руанда і Конго. Виходу до моря Бурунді не має. З південно-західного боку держава омивається Танганьїкою – найдовшим прісноводним озером у всьому світі. Танганьїка, як і Байкал – одне з давніх і глибоких озер.

3. На території Бурунді всього 600 квадратних кілометрів лісів. Все інше довелося вирубати, так як щільність населення становить 323 людини на квадратний кілометр. Не тільки флора, але і фауна в цій державі зменшилася через сільськогосподарської діяльності.

4. Тільки уявіть собі: на 1 000 чоловік в Бурунді доводитися 4,8 комп’ютерів, 20 мобільних телефонів і 4,1 стаціонарних телефонів.

5. У XVII столітті утворилося незалежне королівство під назвою Бурунді. У 1890 роках вона стала колонією Німеччини. Після – Бельгії. Знову Бурунді стала незалежною державою тільки в 1962 році, але й тоді не припинялися спроби різних державних переворотів і громадянських війн між етнічними групами хуту і тутсі.

6. Найвищими людьми в світі визнані тутсі. Середній зріст жінок становить 175 сантиметрів, а чоловіків – 193 сантиметри.

7. У провінції Гішора є ансамбль Королівських Барабанщиків Бурунді. Він вважається головною визначною пам’яткою Бурунді. Не порушуючи традиції, цей ансамбль супроводжує будь-які державні заходи.

8. На території Бурунді заасфальтованих доріг тільки 7%. Залізниць взагалі немає. Але мається столичний міжнародний аеропорт і 7 маленьких.

9. Столиця Бужумбура – найбільш відвідувана туристами. У місті можна подивитися на будинок колишньої колоніальної адміністрації, а так само на будівлю парламенту.

10. Університет Бурунді – єдиний вищий навчальний заклад на території держави. Він був заснований в 1960 році. Медицина так само не на вищому рівні: одні лікар припадає на 37 581 жителів, а всього лікарів приблизно 200.