Психологія бідності Що заважає людині бути багатим

Психологія бідності Що заважає людині бути багатим Існує кілька основних поширених причин такої поведінки людини, при якому доступ до багатства для нього перекритий. Розглянемо ті, що найбільш типові для нашого регіону.

Нехай малооплачувана, але зате стабільна робота

Людина з психологією бідняка, як правило, вибирає низькооплачувану, але стабільну роботу. У держустановах. Бо держава завжди забезпечить. А якщо піти в комерційну організацію, то є ризики залишитися на вулиці через якийсь час.

Людина абсолютно не вірить у свої сили і в те, що його досвід і знання будуть затребувані. У підсумку, так і відбувається. Йде на нудну, нудну роботу, перестає освоювати нове, закисає і стає нікому не потрібним. Замість того, щоб рости і розвиватися.

Побоювання змін

Знову ж таки, з причини залишитися нікому не потрібним, людина з психологією бідняка боїться змін. Девіз – краще мати трохи, ніж ризикувати і, можливо, втратити все. Люди з психологією бідності ніколи не відкриють свій бізнес, не будуть освоювати нові сегменти ринку, не підуть здобувати другу вищу освіту в 40 років і ні за що не переїдуть в інше місто у пошуках нового життя в 50!

Низька самооцінка

Характерна риса людей з психологією бідності. Та й звідки взятися високій самооцінці, якщо людина не живе, а животіє – сіра нецікава робота, яку ще й страшно втратити, відсутність в життя яскравих вражень, зміни місць і обґрунтованих ризиків. Саме тих чинників, які змушують поважати себе за праці і можливості.

Людина з психологією бідняка не розуміє, що багатство і хороші перспективи розкриваються перед людьми діяльними, не бояться ризикувати і починати все спочатку.

Небажання бути активним

Очевидно, що для того, щоб домогтися чогось і отримати хороший результат, необхідно постійно в цю сторону прикладати зусилля. Наприклад, розглядати пропозиції про цікаву і високооплачувану роботу з більш широким колом обов’язків у порівнянні в попереднім місцем. І, таким чином, весь час зростати.

Людина з психологією бідності не бажає і не вміє (бо ніколи й не пробував) проявляти активність – боїться шукати нову роботу, бо вважає вже заздалегідь, що не впорається, чи не підробляє, бо впевнений, що нічого не вийде і грошей все одно не буде. Людина пасивний, а тому й бідний.

Всі повинні

Людина з психологією бідняка переконаний, що йому повинні гідно платити. Просто тому, що він якісно виконує свою роботу. І зарплата у нього повинна бути така, щоб вистачало і на побут, і на відпочинок, і на дітей, і на себе. Забуваючи при цьому, що він сам погодився на роботу з низькою оплатою. І тепер нарікає на скупердяя-шефа.

Людина перекладає відповідальність з себе на інших. Який сенс рухатися, якщо від мене все одно нічого не залежить? Роби – не роби, а результат один – нічого не отримаю.

Простіше бути економним

Бідняки витрачають сили не на те, щоб привернути, а на те, щоб утримати. Вони витрачають години на відвідування магазинів, порівнюючи ціни і роблячи покупки там, де дешевше. Вони пишуть і ходять в різні інстанції, домагаючись мізерного зниження оплати за комунальні послуги або одноразової соціальної допомоги, якої навряд чи вистачає на один похід в магазин. Замість того, щоб ці ж зусилля ефективно витратити на заробіток або пошук гарної роботи.

Придивіться до себе. Чи є у вас хоч одне з перерахованих якостей? І позбавляйтеся в терміновому порядку, якщо щось схоже виявиться. Пам’ятайте, що ваше життя і ваше благополуччя, тільки в ваших руках!