Психологічні цікаві факти, про яких знають далеко не всі

Психологічні цікаві факти, про яких знають далеко не всі

Уми всіх часів займаються розгадкою людської психіки. Не дивлячись на те, що на даний момент вченим відомі багато психологічні особливості людини, дуже багато чого залишається невивченим. Пропонуємо вашій увазі деякі психологічні факти, за допомогою яких ви зможете краще зрозуміти себе.

1. Людина дуже погано сприймає поєднання синього і червоного кольорів.

Якщо людина бачить, що розташовані поряд, синій і червоний кольори, то його зір дуже важко це сприймає. Такий ефект називається «зромостереопсис». При цьому ефекті відбувається наступне: один колір стає на перший план, а другий – як ніби відступає. З-за цього очі сильно дратуються, і виникає втома. Саме сильну дію такого ефекту викликають поєднання червоного і синього, а так само зеленого і червоного поруч розташованих квітів.

2. 30% нашого часу ми витрачаємо на мрії.

Всі люди люблять мріяти. Психологи стверджують, що на таке приємне для багатьох заняття ми витрачаємо 30% часу. Це середня статистика. Адже є, і не мало таких, які витрачають на витання в хмарах часу ще більше. Не можна сказати, що це погано. Результати досліджень показали, що люди, які люблять помріяти, здатні краще вирішувати проблеми, а так само більш винахідливі за життя.

3. Людина не здатна не звертати уваги на 3 речі: небезпека, секс і їжа.

Зауважте: люди завжди зупиняться, навіть якщо сильно поспішають, щоб подивитися, наприклад, на аварію. А все тому, що людина не здатна не помічати небезпечні ситуації. Ще від наших давніх предків нам дісталася певна структура мозку, що відповідає за виживання. На підсвідомому рівні людина завжди думає: «Їстівне це? Чи небезпечно це для мого життя? Чи можна з цим зайнятися сексом?». Ці три речі є, по суті, єдиними, про що серйозно піклуватися наш мозок. Все цілком зрозуміло: якщо людина не буде харчуватися, то він помре. Якщо людина не буде займатися сексом – рід перерветься. Ну а випадки смерті людини перші два пункти стають безглуздими.

4. Людина стає щасливішою, коли він чимось займається.

Уявіть собі ситуацію: ви в аеропорту, вам потрібно забрати свої речі. Вам потрібно буде приблизно 12 хвилин для того, щоб дійти до зони, в якій видають багаж. В той момент, коли ви підходите до стрічки видачі, ви намагаєтеся якомога швидше забрати ваше «скарб». Яке нетерпіння вас охоплює? А тепер інша ситуація: дійти до стрічки видачі ви змогли всього за 2 хвилини, але 10 хвилин ви очікуєте свій багаж. Зверніть увагу, що у вас пішло в обох випадках за 12 хвилин до того моменту, як багаж у вас в руках, але от у другому випадку ви відчуваєте себе набагато нетерпеливее і, відповідно, нещасливі.

5. Людині властиво переоцінювати свою реакцію на події, які тільки відбудуться.

Людина не в силах передбачити своє майбутнє. А правильніше буде сказати, що людина на багато переоцінює свою реакцію на ті події в його житті, які тільки відбудуться. При цьому абсолютно не має значення, погані події або ж хороші. Люди, чомусь впевнені в тому, що такі важливі події в його житті, як, наприклад, весілля або ж стрімке зростання кар’єри, зроблять їх щасливими. Це не завжди вірно. До негативу можна віднести теж саме. Наприклад, людина впевнений, що в разі його звільнення він буде сильно нещасливий, але якщо таке трапляється, виявляється, все не так погано.

6. Речі виглядають трохи інакше, ніж людина, яка їх сприймає.

«Нежавно в каокм подякре рпасолоежны бкувы в слвое. Смаое ваонже, це чотбы пеарвя і понесдяля бкува блыи на свиох метсах» – такий висновок зробили дослідники з Кембриджського університету. Навіть у тому випадку, якщо перемістити всі букви, людина зможе прочитати написане. А все тому, що мозок не читає абсолютно всі букви, а як би бачить слово цілком. Людський мозок безперервно обробляє інформацію, яка йде до нього крізь усі органи чуття. Так і виходить, що те, як ви сприймаєте інформацію, не рідко відрізняється від того, як ви її бачите.

7. Людина не може одночасно виконувати кілька справ.

Деякі люди впевнені в тому, що вони здатні робити кілька справ відразу. Це оману. Вченими вже давно доведено, що, наприклад, 2 або 3 справи робити відразу чоловік не здатний. Ні, звісно, ми можемо, наприклад, йти по вулиці і розмовляти по мобільному телефону, при цьому людський мозок фокусується на виконанні однієї справи в конкретний момент часу. Так само і думати одразу про кілька речей неможливо.

8. Людині властиво переробляти свої спогади.

Людські спогади можна розцінювати в якості невеликого «фільму». Згадуючи, людина програє їх у своїй голові. Деякі вважають, що спогади зберігаються так само, як, наприклад, відео. Але ця думка помилкова. Всякі раз, коли людина віддається спогадам, він їх всякий раз змінює. А все тому, що кожен раз нервові шляхи активуються по-різному. Найчастіше, на це впливає бажання заповнити прогалини в пам’яті.

9. Людині властиво звинувачувати іншого, а не сформовану ситуацію.

Уявімо ситуацію, в якій бував кожен. Ви домовилися про зустріч. Але людина затримується. На розум відразу приходить злість на спізнюється людини. Як правило, запізнення найлегше пояснити неорганізованістю і безвідповідальністю. Але коли спізнюєтеся ви самі, то це пояснюється зовнішніми обставинами. У психології є такий термін – «фундаментальна помилка атрибуції» – це схильність звинувачувати поведінку людей внутрішніми особливостями людини, а своє особисте поведінка пояснюється різними зовнішніми факторами. Навіть тоді, коли ми знаємо про людську схильність складати помилкова думка, нам властиво все одно допускати таку помилку.

10. Людські звички формуються протягом 66 днів.

Вченим вдалося встановити, що певні дії, які з часом перетворюються з звичку, формуються приблизно за 66 днів. Кількість днів залежить від того, наскільки складним є поведінка, яке ми хочемо придбати. Приміром, якщо людина бажає, щоб фізичні вправи увійшли в звичку, на це буде потрібно в 1,5 рази більше часу, ніж тим, хто бажає, щоб у звичку увійшло вживання фруктів на обід. У тому випадку, якщо з якихось причин ви пропустите два дні, це ні як не вплине на час придбання звички. Однак, якщо кількість пропущених днів досить велика, це, звичайно, вплине на процес звикання.