Піраміда Хеопса

Піраміда Хеопса

Піраміда Хеопса є найбільшою з трьох єгипетських пірамід в Гізі. За припущеннями вчених її піднесли в XXVIII столітті до н. е.. За розповіддю Геродота, будівництво цієї піраміда відбувалося так: Хеопс наказав братися за роботу всьому єгипетському народу. Люди були поділені на дві групи: одна група займалася доставкою блоків до берега Нілу, а друга відповідала за те, щоб ці блоки були благополучно переправлені до підніжжя лівійських гір. 10 років тільки було витрачено на те, щоб побудувати дорогу, по якій ці величезні блоки переміщалися до річки. Зі слів Геродота, постійна робоча сила налічувала 100 000 чоловік, які кожні три місяці змінювали наступні.

Однак, розкопки, які проводилися на місці поселення, в якому і жили будівельники піраміди Хеопса, стверджують, що ці будівельники не були рабами, вони отримували за свою тяжку працю вельми пристойну платню, а так само про них дуже добре дбали. Про це свідчать кістки, знайдені археологами. На останках були виявлені травми, проте вони переносилися без будь-яких ускладнень завдяки високій якості медицини. Існує версія, що піраміду будували селяни, які не працювали на полях у часи розливу Нілу.

Це величезна споруда складається з 2 300 000 кубічних блоків вапняку, у яких дуже гладко відшліфовані сторони. Середня вага кожного блоку 2,5 тонни, а вага самого важкого становить 15 тонн. Сама ж піраміда важить 5,7 млн ​​тонн.

 Єгиптяни мали воістину колосальними знаннями в таких областях, як інженерно-будівельна справа, а так само астрономії. Про це свідчить наступний факт: піраміда вказує на істинний північ. У 1925 році були проведені точні вимірювання, в результаті яких з’ясувалося, що всього 3 хвилини і 6 секунду становить похибку.