Ознаки людини, виявлені у тварин

Ознаки людини, виявлені у тварин

Хоча людина і є самим розумним істотою в природі, він далеко не самий сильний і швидкий. Багато тварини наділені почуттями, які не дано пізнати людині. Наприклад, зір птахів набагато краще, ніж у людини, черепахи здатні відчувати електрика, а акули здатні вловлювати магнітне поле. Чим же таким особливим наділена людина? Ми представляємо вашій увазі ознаки, які роблять нас такими особливими.

Мову.

Ми використовуємо мову для того, щоб виражати свої потреби, ідеї, думки і бажання. Багато групи розробили свої власні мови. Вони, як і все інше, змінюються з плином часу. Багато видів тварин так само мають свої власні мови для спілкування між собою. Наприклад, кальмари, кити, птиці і примати використовують певні слова для позначення конкретних предметів чи дій. А ось у мові шимпанзе існує не тільки синтаксис, але і граматика.

Ознаки людини, виявлені у тварин

Використання знарядь праці.

Людину від інших живих істот відрізняє вміння використання різних знарядь праці. Чоловік зумів побудувати не тільки для себе житло, але й міста. Люди використовують знаряддя для обробітку земель. Винайшла не тільки письмо, але й зуміли здійснити політ у космос. Протягом багатьох століть помилково вважалося, що людина є єдиною істотою, що здатна користуватися різними інструментами. На сьогоднішній день відомо, що це думка не вірне. Користуватися знаряддями праці здатні тільки примати, але і слони, ворони і дельфіни. Та й восьминоги поповнюють список.

Самосвідомість.

Протягом багатьох століть вважалося, що тільки людина наділена самосвідомістю. Не складно повірити в те, що, наприклад, медуза не здатна усвідомити себе, як окремий живий організм. Вона не здатна на якісь думки. Медузи мають тільки примітивні інстинкти. Довести, що не тільки людина наділена самосвідомістю, вдалося за допомогою тесту з дзеркалом. Ті тварини, які наділені самосвідомістю, здатні зрозуміти, що ті рухи, які відображаються в дзеркалі, є їх власними. Як показав тест, самосвідомістю наділені всі великі примати, сороки, деякі види китів, слони, а так само деякі представники гібонів. Цікавий факт: немовлята не здатні пройти цей тест до того моменту, поки їм не виповниться 18 місяців.

Культура.

У всіх народів, спостерігається культура. Вона включає в себе не тільки діяльність, але і поведінку, яка не передається генетично. Погодьтеся, багато людські культури представляють для нас великий інтерес. Для того щоб певна діяльність мала право називатися культурою, її необхідно передавати від індивідуума до індивідуума. Її не варто забувати. Так само необхідно нести її з собою через покоління. Примати, багато з них мають не тільки свою культуру, але і певні традиції. Шимпанзе, наприклад, виконують танець дощу, а японські макаки відкрили для себе ванну з гарячих водних джерел в 1963 році.

Розум.

Не дарма ми звемося людьми розумними. Адже людина здатна думати. Інтелект – це здатність вчитися, розмірковувати, мислити, планувати і оцінювати. Як довели вчені, не одна людина наділений інтелектом. Наприклад, слони здатні використовувати арифметику, а голуби у багато разів краще людини розбираються не тільки в геометричному впізнаванні предметів, але і у візуальному пошуку. А ось мурахи з вражаючою точністю здатні визначити кількість своїх ворогів.

Ознаки людини, виявлені у тварин

Будівництво.

Ні для кого не секрет, що люди – дуже вправні будівельники. Адже жодна тварина не здатна побудувати, наприклад, хмарочос. Але багато їх них теж вміють будувати, і причому досить не погано. Кролики і лисиці, наприклад, роят нори. Міцні гнізда будують не тільки птахи, але і примати. А ось мурахи здатні підкоряти і вирощувати дерева так, як їм потрібно. Нігерійські терміти – самі умілі будівельники серед тварин. Їх термітники оснащені не тільки опаленням і системою охолодження, але і вентиляцією. Так само вони будують каналізації, сади, підвали і автостради. Щоб ви мали уявлення: терміт розміром приблизно пів сантиметра, а розміри їх термітників можуть перевищувати 4 метри. Уявіть собі: для себе люди побудували б будівля, розмір якого перевищував 1,5 кілометра.

Пам’ять.

Розумова здатність людини полягає в тому, що він здатний фіксувати надходить з усіх органів чуття інформацію і в потрібний момент використовувати її. Це свідчить про те, що людина наділена здатністю запам’ятовувати. Однак такою здатністю володіють і тварини. Ось наочний приклад: собака здатна запам’ятати безліч команд. Ворони з легкістю запам’ятовують форми. А шимпанзе на багато краще запам’ятовують числа студентів і картинки. Білки наділені неймовірною просторової пам’яттю: їм нічого не варто пригадати, куди вони місяць тому сховали свої насіння або їжу.

Гумор.

Гумор можна вважати основною розвагою багатьох людей. Гумор породжує сміх. Ось і шимпанзе має вельми схожу поняття. У них прийнято лоскотати один одного, при цьому видаючи ні з чим незрівнянні звуки сміху. Вони так само можуть знаходити і кумедною ту чи іншу ситуацію.

Ознаки людини, виявлені у тварин

Емоції.

Емоції – невід’ємна частина людського життя. Ми здатні відчувати безліч емоцій: горе, розчарування, радість, збентеження, паніку та інші. Люди, які мають домашніх улюбленців, не стануть заперечувати, що частенько спостерігали за прояв любові, страху, бажання і багатьох інших емоцій тварин. Наприклад, восьминіг, не рідко впадає в депресію, а дельфін, коли гине дитинча, показує яскраво вирощені емоції горя. Мавпи мають дуже сильну ревнощі, а рептилії здатні змагатися з людиною в цікавості.