Отруйний птах Питаху

Отруйний птах питаху

Кожна людина знає про існування поруч з нами отруйний риб, жаб, комах і змій. Однак, зовсім недавно виявлений вид отруйної птиці. Такий птах має назву дроздовая мухоловка або питаху. Цей вид був досліджений в 1990 році. Результати досліджень виявилися просто вражаючими: ця маленька пташка, яка має досить привабливий зовнішній вигляд, наділена залозами, які виробляють дуже сильна отрута. Оперення цієї «милою» пташки як би заздалегідь попереджає про її отруйність: яскраве, чорно-помаранчевого кольору так і говорить : «Обережно!». Зустріти питаху можна тільки в лісах Нової Гвінеї. Як було сказано раніше, птах має не великі розміри, не більше звичного нам сойки. Небезпечна ця птиця тим, що отрута знаходиться практично скрізь: на пір’я, в шкірі, і навіть практично у всіх внутрішніх органах.

Якщо отрута птиці потрапить на шкіру людини, то летальним результатом справа, звичайно ж не скінчиться, проте приємного буде мало. Можливе отруєння або ж сильний опік. А ось такі дрібні тварини, як, наприклад, миші або кролики, жаби, навіть собаки, гинуть за пару хвилин. Якщо отримати отруту з одного птаха, то його цілком вистачить на те, щоб убити приблизно 800 мишей.

Отруйний птах питаху

Виникає цілком закономірне питання: навіщо ж птиці необхідний такий сильний отрута? Відповідь на це питання не можуть знайти навіть вчені. З’ясували, що ця птиця не є хижаком, значить , такий сильний отрута для полювання не призначений. Спостерігаючи за ними в їх природному середовищі, з’ясували ще одну деталь: ворогів ця маленька пташка має не дуже багато. Наступне питання, яке виникає: як же питаху вдається уникнути самоотруєння?

Для життя людини ця птиця небезпеки не несе, так як живе вона у вкрай віддалених частинах лісу. Але варто знати про те, що з нами на планеті існує зовні красивий птах, доторкнувшись до якої, обов’язково обзаведетеся проблемами.