Острів Сокотра, Ємен

Острів сокотра, Ємен

Острів Сокотра можна назвати одним з найдивовижніших на всій планеті. Не дивлячись на те, що місцевість тут пустельна і жорстка, зустрічаються представники тваринного, а так само рослинного світу, самі унікальні. А таку флору і фауну не можна зустріти більше ніде. Це все завдяки тому, що острів абсолютно ізольований.

Сам острів ставитися до держави з назвою Ємен, північно-захід Індійського океану. Не дивлячись на те, що Сокотра має не великі розміри – в ширину 43 кілометри, а в довжину 134 кілометри, він входить до десятки найбільш важливих центрів біологічного різноманіття. Якщо перекласти назву острова з санскриту, то воно означає не що інше, як «Острів щастя». Ця назва цілком відповідає, так як поєднує в собі ізоляцію і чарівність, а так само білі пляжі і довгоочікувану тишу.

Дуже довгий час до острова не могли дібратися не тільки натуралісти, але і дослідники. Лише в кінці 90-х років він привернув до себе увагу тих, кого цікавили, в першу чергу, збереження природного середовища перебування, а так само економічний розвиток острова. Цей унікальний острів на сьогоднішній день досить популярний не тільки серед туристів, але і серед тих, хто віддає перевагу відокремлений відпочинок. Острів Сокотра – чи не єдине місце на Землі, в якому еволюційний прогрес не зумів зіпсувати людське ставлення до навколишнього його природі.

Ландшафт Сокотра вражає уяву. Він би з легкістю підійшов для декорації фільму про фантастичну інопланетної цивілізації. Центр і схід острова обсипаний горами з загостреними вершинами, які піднімаються до самих небес, висотою 1570 метрів. А долини – живлющі центри зелених оаз. Пейзажами можна милуватися нескінченно: круті гірські схили нависають над хвилями, а вапнякові плато розташовуються на перетині вітрів.

Сам острів – це частина континентальної плити, яка відокремилась від Африки. Це сталося приблизно 6 мільйонів років тому. Виключно завдяки своїй ізоляції, тут особливим способом розвинулась природа, поступово набуваючи унікальні риси. А саме розташування острова дало можливість для прекрасного проживання неймовірної кількості рідкісних представників тваринного і рослинного світу.

Фауна острова

Тільки на острові Сокотра можна зустріти таких рептилій і молюсків, які більше не живе ніде. Такі представники мають назву ендеміки, тобто зустрічаються тільки в одному певному місці. А на всій території Близького Сходу тільки на Сокотрі найбільша популяція ендемічної орнітофауни. Пернатих представників на острові налічується приблизно 140 різновидів. Тільки на острові можна зустріти таких птахів, як сокотрийский нектарник, сокотрийский златокрылый зубонос, сокотрийский шпак, а так само сокотрийский воробей.

А ось представники водних глибин не можуть похвалитися ендеміками. Але відрізняються тим, що в одному місці можна зустріти найрізноманітніших представників. А все тому, що це те місце, в якому зустрічаються три великі області: Аравія, Індо – тихоокеанський регіон, Африка.

Флора острова

А ось унікальних за своєю природою рослин на острові налічується приблизно 800. Дослідники стверджують, що такі рослини залишилися ще від найдавнішої земної флори, які зникли на самому материку мільйони років тому. Найвідоміші рослини на Сокотрі – Драконові дерева, Троянда пустелі, нагадує ногу слона, а так само Дорстения гігантська. Легенда оповідає про те, що в Драконових деревах тече кров драконів, яка має найдавнішої магією і дивовижними цілющими властивостями. Дерево виділяє смолу, що має червоний колір. Саме її широко використовують не тільки в медицині, але і в косметиці. Крім всіх властивостей, дерево має незвичайну форму крони і стовбура. За своєю формою вони нагадують величезні гриби, які ростуть прямо посеред пустельної місцевості.

Острів сокотра, Ємен

Аденіум Сокотранум, або Троянда пустелі, ніяк не нагадує троянду, вигляд якої звичний нам. Але це жодною мірою не робить її менш привабливою. Це унікальна рослина по праву вважається найкрасивішою квіткою пустелі. Дуже товстий стовбур і м’ясистий, не рідко включає в себе кілька зрощених стовбурів. У висоту рослина може досягати 3,5 метрів, а діаметр може перевищувати 2,4 метра. Різні представники і ростуть по-різному: одні ростуть у висоту, а інші – в ширину і нагадують плоску бочку. Це рідкісне дерево і відрізняється дуже повільним ростом. Дерево має дуже короткі гілки, але це не заважає формувати густу крону, яка прикрашена квітами рожевого кольору. Унікальність дерева полягає в тому, що воно не вимагає абсолютно ніякого грунту, що дозволяє рослині проростати прямо на скелях.

Населення острова.

У стародавні часи, коли острів був охоплений Аравійським морем, ця земля вважалася краєм світу. Море було грізним і буйним, а мореплавці гинули, потрапляючи в шторми. Жителі цієї землі вважалися підкорювачами вітрів, які, власне, і наганяли вітер, щоб підігнати пропливає повз корабель до берега з метою пограбування. Але знаходилися такі шукачі скарбів, які не боялися ризикувати власне життям, щоб зустріти небачені багатства острова. На сьогоднішній день острів багатий скарбами зовсім іншого ряду, які приваблюють дослідників зі всього світу.

У давні часи римляни і греки, а так само єгиптяни користувалися скарбами, якими багата природа Сокотра. Тут добували ладан, сік з дерева Дракона, а так само різноманітні ароматичні смоли. Так само перебували й ті, хто долали відстань для полювання, навіть не дивлячись на те, що побоювалися древніх зберігачів острова – величезних змій, які мешкали в печерах. Такі легендарні особистості, як Олександр Македонський і Марко Поло мріяли заволодіти багатствами загадкового острова.

Населення складають життєрадісні і самодостатні люди. Це не змінюється, незважаючи на те, що умови проживання досить складні і суворі. Їх мова являє такий же інтерес для вчених, як і класичний арабська, приміром, або ж аккадийский. Населення спілкується древнесемитском до-письмовій мові Сокотра. Навіть не дивлячись на те, що жителі острова не мають ні найменшого уявлення про комфорт, їм вдалося зберегти в собі не тільки повагу, але і розуміння самої землі. Це просто необхідно для виживання народу.