Останні в світі

Останні в світі

Всім відомо про те, що немає нічого вічного. Все має свій початок і свій кінець. Сьогоднішня стаття познайомить з подіями, які увійшли в історію, як останні в своєму роді.

Остання в світі вручну написана газета. Ченнаї – місто в Індії, де щодня жителі виписують щоденні новини рідною мови. Газета з чотирьох сторінок називається Musalman і написана вона в ручну. На сторінках цієї газети можна знайти як новини місцеві, так і національні, а так само переглянути спортивну колонку. Газета написана на мові Урду і вважається найстарішою газетою. Щодня її читає приблизно 22 000 громадян. Musalman – остання газета, яка пишеться вручну.

Останні в світі

Останній чоловік, який помер від чорної віспи. Таку небезпечну хворобу змогли перемогти вакцинацією в 1979 році. Протягом багатьох століть люди страждали і гинули від неї. Смертність від чорної віспи серед дорослих становила 60%, а серед дітей – 80%. Ті люди, які змогли залишитися в живих після хвороби, були суцільно покриті шрамами і позбавлені зору. Дівчинка з Бангладешу, Рахіма Бану, стала останньою жертвою страшного вірусу. Вона захворіла в 1975 році. У той час дівчинці було всього два роки від роду. Завдяки вакцині, яку дитина отримала від Всесвітньої організації охорони здоров’я, життя вдалося врятувати. А останньою людиною, що помер від чорної віспи, стала медичний фотограф, Джанет Паркер. В 1978 році вона заразилася штучним вірусом, розробленим в лабораторії.

Останні в світі

Остання публічна страта на гільйотині.  Хаміда Джандуби 10 вересня 1977 року останнім позбувся голови. Сталося це у Франції, у в’язниці «Бометт». Його визнали винним за тортури і вбивство 21-річної знайомої, Елізабет Буську. Останнім його стратили тому, що смертні страти більше у Франції не застосовувалися, так як були скасовані Франсуа Міттераном, який прийшов до влади в 1981 році.

Останні в світі

Останній охоронець Гітлера. Рохус Міш був останнім живим охоронцем Адольфа Гітлера. Він пішов з життя у вересні 2013 року. Йому на момент смерті було 96 років. 30 квітня 1945 року охоронець був присутній в бункері Гітлера, де він разом зі своєю дружиною покінчили життя самогубством. Міш був охоронцем Гітлера протягом п’яти років: з 1940по 1945 рік. Крім охорони, Рохус виконував ще безліч обов’язків. Радянською владою Міш був захоплений і провів 9 років по таборах і тюрмах. На батьківщину він повернувся звільненим тільки в 1954 році. У 2008 році були опубліковані мемуари, написаний Рохусом Мишом, під назвою «Останній свідок. Я був телефоністом, кур’єром і охоронцем Гітлера».

Останнє в світі матриархальное суспільство. Матріархат існує в Китаї, в племені мосуо. За такими принципами суспільство існує на протязі двох тисяч років. Останні мосуо існує на березі озера Лузі, в провінції Юньнань. Населення становить приблизно 40 000 осіб. Правлять тут виключно жінки. Титул переходить від матері до доньки, а сини просто залишаються мешканцями будинку. Хлопці залишаються в будинку матері навіть тоді, коли самі стають батьками. В цей же час їхні дружини і діти живуть в будинку своїх батьків. А вся справа в тому, що у цього племені немає такого поняття, як шлюб.

Останні в світі

Останній у світі телеграф. В Індії закрилося телеграфне агентство, яке вважалося найбільшим у світі. Воно проіснувало 160 років, як вид зв’язку. Державний постачальник телекомунікаційних послуг Індії прийняв рішення про припинення роботи сервісу, так як він був не здатний конкурувати з інтернетом і стільниковим зв’язком. В 2013 році, 14 липня можна було відправити останню телеграму в Індії.