Октоберфест – свято пива

Октоберфест - свято пива

Октоберфест – безсумнівно, найбільший в Європі свято, яке за своїм масштабом занесений в книгу Рекордів Гіннесса. Гуляння проходять на лугу Терези – це в центрі Мюнхена. Організаторами виступає адміністрація міста і пивні підприємці. Адже тільки мюнхенським пивоварням дозволено варити спеціальне октоберфестовское пиво з вмістом алкоголю 5,8-6,3 %, а в інший час року зазвичай називають березневим або віденським.

Всі туристи фанатично закуповуються німецькими розмовниками, вчать німецький алфавіт і мову – і це того варто.

Свято бере свій початок з далекого 12 жовтня 1810 року. Це було весілля кронпринца Людвіга (в майбутньому король Людвіг I) і принцеси Терези Саксонської-Хільдбургхаузскої. Він дуже хотів вразити свою обраницю, що, до речі, у нього і вийшло. Були влаштовані для гостей кінні скачки і безкоштовне пиво. За тих часів, весілля пройшла настільки грандіозно і весело, що Людвіг вирішив святкувати октоберфест щорічно. Спочатку свято було приватним подією з перервою на 1 рік – 1813 р. коли Баварія брала участь у наполеонівських війнах, так дружина Першу, Другу Світову Війну. Вже в 1819 році організація свята лягла на плечі міської ради Мюнхена.

Статистика свята вражає будь-які уми, за 16 днів святкування випивається більше 7 млн літрів пива, 1.5 млн курячих крилець і сосисок йде на їжу 7 мільйонів туристів, а ще готують близько 90 бичків.

Старт свята дає заходів міста, коли рівно опівдні відкриває символічну бочку пива. Після чого по вулицях Мюнхена йде святкова процесія. Перша в колоні йде молода дівчина в монашому одязі з великим дзвоником у руці на вбрані коні. За нею карети міра і адміністрації та головні винуватці фестивалю – карети з пивом різних регіонів країни!!!