Незвичайний підземний готель шимао в сунцзяне

Незвичайний підземний готель шимао в сунцзяне

У Китаї, в місті Сунцзяне вже повним ходом йдуть будівельні роботи одного з найбільш незвичайних готелів світу. Сам собою напрошується питання: чому ж так незвичайний цей готель? А вся справа в тому, що будь-яка будівля будується вгору. У мегаполісах один хмарочос вище іншого. Однак, майбутній готель під назвою Шимао ніколи не стане конкурентом таких будівель, а все тому, що будівництво відбувається під землею.

У Британії існує фірма під назвою «Аткінс» і саме вона запропонувала такий проект. Його суть полягала в тому, щоб побудувати п’ятизірковий готель, которыйбудет глибоко під землею, на відстані 100 метрів від поверхні. Інвестори Китаю аніскільки не сумнівалися в успіху цього проекту і погодилися побудувати диво-готель. Розташовуватися він буде в районі Сунцзяня, якраз біля підніжжя гори Тяньмашань. Готель Шимао передбачає цілих 19 рівнів, а номерів в ньому буде порядком 380. Закінчення роботи було заплановано на 2009 рік, однак, такий фінал не представляється можливим, так як його будівництво почалося тільки в 2012 році.

На глибині 100 метрів планується всього 2 поверхи. Кімнати відпочинку, розважальні комплекси – все це буде знаходитися під землею. На дні кар’єра знаходилася вода, яку висушувати не стали. Замість цього прийняли рішення затопити весь кар’єр, створюючи при цьому штучне озеро. Таким чином, 2 поверхи будуть розташовуватися під водою. Так само ухвалили рішення створити штучний водоспад прямо перед фасадом готелю, який нападає прямо в кар’єр. Планується так само побудувати під землею акваріум, глибина якого буде 10 метрів, ще облаштувати різні спортивні комплекси. Так само було прийнято рішення відкрити при готелі центр екстремальних видів спорту, наприклад, стрибки в кар’єр з еластичним тросом і скелелазіння.

Всі будівлю готелю будуть використовувати геотермічну енергію, а дах готелю буде зеленого кольору. Це робиться для того, щоб з боку все споруда виглядала не інакше, як земляний пагорб природного походження.