Неперевірені факти і міфи про американську їжу

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Офіційно самим популярним заняттям в Америці є футбол, але тільки офіційно. Насправді найбільше американці люблять поїсти.

Хот-доги і яблучні пироги давно стали символами американського життя. Але чи знаємо ми всю ту правду, що ховається за звичними для нас продуктами? Ось кілька підозрілих заходів харчової промисловості, які відбуваються у нас прямо під носом.

1. Нова Кола

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Пам’ятаєте «Нову Колу» з 1980-х? Випуск нової формули досі читається одним з найбільших маркетингових провалів. Деякі вважають, що все було зроблено навмисно, і Кока-Кола спеціально використовувала нову формулу, щоб приховати перехід від цукру до більш дешевого кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози. Покупці були так раді поверненню «оригінальної» формули, що ледь помітили підміну. (Хоча, Snopes.com доводять, що кукурудзяний сироп входив до складу Кока-Коли до появи «Нової Коли».)

2. Хворий гамбургер, хлопець!

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

У 2009 році The New York Times оприлюднили неапетитні факти діяльності харчової промисловості. Незважаючи на те, що постачальникам і продавцям заборонено торгувати м’ясом, що містить E. coli virus (кишкова паличка), «десятки тисяч людей щорічно заражаються цими хвороботворними організмами, заявляють федеральні представники системи охорони здоров’я, і ​​звичайні гамбургери є основними рознощиками хвороби», повідомляє The Times . Подвижники теорії змови впевнені, що торгово-м’ясні компанії спеціально продавали (і продовжують продавати) американцям неякісне м’ясо, щоб не зазнавати збитків через вилучення потенційно зараженого м’яса, хоча, прямих доказів цьому немає.

3. Ожиріння як залежність

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Не тільки секс, наркотики і сигарети викликають звикання. Колишній уповноважений Управління контролю за продуктами і ліками доктор медицини Девід Кесслер впевнений, що деякі продукти були створені для того, щоб викликати звикання. У своїй книзі «Кінець переїдання» Кесслер пояснює, що поєднання жиру, цукру і солі стимулює такі зони задоволення мозку, що ми стаємо залежними від їжі ніколи раніше небаченої ступеня. Це поєднання стимуляторів приводить нас до того, що ми не можемо зупинитися є.

4. Смажена курка по-Кентуккийский: що в імені твоєму?

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

У 1991 Смажена курка по-Кентуккийский (Kentucky Fried Chicken) раптово скоротила своє ім’я до KFC. Офіційно це сталося через розбіжності з владою штату Кентуккі, але міські плітки швидко поширилися по інтернету, розповідаючи про те, що мережа швидкого харчування не могла більше легально використовувати слово «курка» у своїй назві в силу того, що вони не подають курку, вони подають … щось інше. Йшли чутки, що тварини, які в підсумку стають хрусткими скибочками і гарячими крильцями, були генетично змінені до невпізнання: шість стегон, без лап, без дзьобів і практично без кісток. KFC назвала чутки цілковитою нісенітницею, додавши: «Ми купуємо наших курей у тих же виробників, яких ви можете знайти в своєму місцевому магазині».

5. Війна з сирою їжею

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

У минулому серпні озброєні загони агентів Державного департаменту сільського господарства в Лос-Анджелесі, Центру контролю захворювань і управління шерифа округу Лос-Анджелес здійснили рейди по ряду виробництв сирої їжі, керівники яких були потім таємно допитані. NaturalNews повідомляє, що перша перевірка була проведена в Rawesome Foods, магазині здорового харчування, де за допомогою закупівельного клубу можна було купити сире молоко і сир. (Справа все ще перебуває на розгляді.) Питання в тому, чому держава так боїться сирого молока (для якого воно ж само розробило правила пастеризації)? Зрештою, в Європі сире молоко можна купити де завгодно. Може, Великий Брат боїться, що американці перетворяться на французів.

6. Світовий харчової криза

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

У той час як Америка бореться з ожирінням серед населення, країни по всьому світу борються з недоліком їжі. У своїй книзі «Постмодерн Імперіалізму» Ерік Уолберг пише, що прогнозовані скачки цін, детеріорація грунтів і застій у харчовій промисловості – все це частина плану секретної групи можновладців, спрямованого на те, щоб контролювати світові продовольчі ресурси і зміцнювати свою владу. Уолберг посилається на деякі приклади, зокрема на війну на Близькому Сході, через яку дуже зросли ціни на продукти харчування, і субсидії багатих країн, за рахунок яких вони контролюють місцеве фермерство, а бідні країни опиняються поза продовольчого ринку. Але реальних доказів існування цієї секретної групи змовників недостатньо.

7. Глутамат натрію може підсмажити ваш мозок

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Глутамат натрію відомий як підсилювач смаку. Але він також може провокувати головні болі. Дуже ймовірно, що ці два особливості пов’язані між собою, і харчова промисловість явно про це знає. Теоретики світової змови припускають, що речовина, яка впливає на нервові закінчення на вашій мові, змушуючи його відчувати смак більшою мірою, так само впливає на нейрони мозку, викликаючи загибель клітин. Харчової промисловість ігнорує цей побічний ефект, оскільки їй вигідно, щоб люди купували продукти харчування з вмістом глутамату натрію.

8. Медична промисловість

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Група журналістів, які займаються розслідуваннями у сфері харчування, створили свій блог Свобода Харчування. Вони припустили, що сучасні продукти харчування навмисне заражають різними хворобами, щоб людям необхідно було звертатися до лікарів. Також був відзначений той факт, що зростає тиск на виробників «натуральних» ліків (трави, чаї і т.д.), щоб отримати ліцензію на виробництво подібних препаратів, їм необхідно пройти через дуже тривалий процес реєстрації як лікарських засобів. У Європі продавці ромашки і звіробою вже повинні платити пристойну суму за можливість продавати трави. Виходить, що прислів’я «Одне яблуко на вечерю, і лікар не потрібний», буде сприйматися буквально і скоро, щоб купити фрукти, потрібно буде отримати рецепт?

9. Молочна промисловість

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Популярні рекламні ролики в дусі «Чи не хочете молочка?» Не тільки стимулюють людей пити молоко, ні також приносять молочної промисловості хмару грошей. У той час як основна частина реклами молочної продукції заснована на профілактиці остеопорозу за допомогою молока, деякі дослідження, зокрема Національної ради по молочному тваринництву, показують, що міцність кісток може бути посилена більшою мірою рослинною їжею, ніж продуктами тваринного походження і зокрема молоком.

10. Мед і бджоли

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Бджоли можуть стати зникаючих видів. Велика частина вчених упевнена, що це відбувається через загострення екологічної обстановки. Газета The Globe and Mail повідомляє, що бджолярі в Китаї використовують величезні дози антибіотиків для обробки вуликів. Антибіотики проникають в мед і надають йому гіркий смак. Щоб його прибрати, при розфасовці в нього додають цукор або кукурудзяний сироп. І ви не зможете визначити по етикетці, який мед ви їсте. На зробленому в Китаї меді пишуть, що він з Індонезії, Малайзії або Тайваню. Це дозволяє продавати мед з домішками без додаткового оподаткування. Купуйте мед місцевих бджіл – нектар місцевих квітів може зменшувати симптоми алергії.

11. Бионическая люцерна

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Харчова компанія Monsanto виробляє генетично-модифіковану люцерну, яка стійка до впливу гербіциду Roundup, і Ронні Каммін з Таємної планети впевнений, що вона небезпечна і для тварин, і для фермерів, і навіть для грунту. Поширення такої люцерни призведе до того, що з’являться «суперсемена», яким знадобляться ще більш потужні гербіциди. Цей цикл може тривати до того моменту, поки їжа стане непридатною для життя. Monsanto заперечує, що такий результат є їхньою метою, і терміново звернулася за дозволом на виробництво в Міністерство сільського господарства США.

12. Органічна їжа

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Якщо при виробництві органічних продуктів не використовуються хімікати та пестициди, то чому ж вона так дорого коштує? Письменник Анна Газаві з Women’s Health вважає, що високі ціни – вина держави, яка виділяє величезні субсидії фермам, виробляють неорганічні продукти. Ці субсидії з’явилися ще під час Великої Депресії, коли держава почала підтримувати сімейні ферми, щоб уникнути продуктового дефіциту. У наш час ці субсидії виділяються незалежно від фінансових потреб і в основному потрапляють до сільськогосподарських підприємств-гігантів. Органічні ферми і невеликі господарства виявляються придушенням Великим сільським господарством.

13. Урядова їжа

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

У короткометражному фільмі «Таємниця останнього секретної зброї», радіожурналіст Алекс Джонс стверджує, що генетично-модифіковані продукти використовуються Західної партійною елітою для того, щоб контролювати чисельність населення. Безпліддя, хворі та мертвонароджені діти – все це, за словами Джонса, викликане модифікованими за замовленням уряду продуктами. Джонс вважає причиною викиднів і низької ваги при народженні різні харчові добавки, наприклад, аспартам («продукт життєдіяльності кишкової палички»). Правда, серйозних доказів цьому поки немає.

14. Хворі кури

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Сальмонела, небезпечна бактерія, яку виявляють у свинині, яловичині і курятині, щорічно стає причиною близько 40 000 отруєнь в США. Кращий спосіб уникнути зараження, це знищувати уражене м’ясо ще на бойні. В даний час інспектори Міністерства сільського господарства США перевіряють приблизно 45 курей в хвилину, щоб переконатися, що на них немає видимих ​​ушкоджень. Промисловість, що займається розведенням домашньої птиці, постійно звертається до уряду з проханням збільшити кількість перевіряється птиці до 200 в хвилину, якщо цього буде недостатньо, то дати можливість їм самим контролювати цей процес. Це означає, що ці виробництва не тільки контролюватимуть самі себе, а й будуть робити це в шість разів швидше.

15. PETA

Неперевірені факти і міфи про американську їжі

Діяльність організації «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA), спрямована на боротьбу з жорстоким поводженням з тваринами і вживанням м’яса, викликає масові суперечки. Якщо вірити рекламному ролику PETA, випущеному в 2012 році, то перехід до вегетаріанства зробить вас набагато сексуальніше. Голова організації PETA Ліндсі Райт у своєму інтерв’ю Yahoo! так пояснила цей рекламний ролик: «Це був спосіб в декілька жартівливій формі пояснити людям, як впливає холестерол і жир в продуктах тваринного походження. Вони викликають хвороби серця, а це в свою чергу може провокувати імпотенцію ».