Не варто плисти за течією

Не варто плисти за течією

Всі знають про такий вираженні, як «плисти за течією». Воно, як правило, викликає у людини негативні думки і асоціації. Якщо людина говорить, що він пливе за течією, це найчастіше означає, що він живе без певної мети і толком не знає, чого хоче. Він не уявляє, як домогтися від цього життя задоволення, і тим більше не може зрозуміти, як знайти сенс життя. Така людина просто живе, виконуючи вказівки, наприклад, начальника або членів сім’ї. Способів позбутися такого способу життя існуємо безліч, але самий дієвий з них – система усвідомленої життя.

Не варто плисти за течією

Початок.

Не варто починати планувати. Краще спокійно підведіть підсумки. Чітко сформулюйте систему свого життя: скільки часу ви витрачаєте на роботу, а скільки на відпочинок. Як саме ви проводите свій вільний час і з ким спілкуєтеся. Які книги читаєте, і які фільми віддаєте перевагу. Якщо вам вдасться все чітко сформулювати, то у вас з’явитися можливість оцінити своє життя з боку. А тепер подумайте, скільки часу ви витрачаєте із задоволенням і скільки, приблизно, часу у вас йде на те заняття, яке вам не приносить взагалі ніякого задоволення. Подумайте, скільки часу вам не вистачає на щось важливе. Вирішіть, що може допомогти вам змінити ситуацію. Ось вам приклад: ви мрієте вивчати іноземну мову, але от біда – абсолютно немає на це часу. Але самоаналіз чітко покаже вам, що якщо ви, наприклад, будете менше витрачати часу на перегляд телевізора, або на відвідування соціальних мереж, у вас якраз з’явитися час на те, чого вам не вистачає. Звичайно, тут треба враховувати, що така розумова навантаження, як вивчення іноземної мови, не зовсім доречна після важкого трудового дня. Але ж вихід можна знайти завжди: прокидайтеся раніше вранці, або приділяйте час занять в громадському транспорті по дорозі на роботу. До речі, більш корисного заняття під час поїздки вам попросту не знайти. Ось побачите, результати, які ви помітите через тиждень, приємно вас здивують.

Не варто плисти за течією

Візьміть в звичку записувати.

Як правило, чудові ідеї, або які-небудь важливі рішення, приходять в самий, здавалося б, непідходящий момент. На жаль, через дуже короткий проміжок часу ви про це і не згадаєте. Для того щоб не забути чергову геніальну ідею, просто запишіть її в черговий блокнот. Таке правило може стати в нагоді не тільки тим людям, які сидять в офісі, а й домогосподаркам. Наприклад: порівняйте ціни на певні продукти харчування з найближчого магазину і з того, який знаходитися трохи далі. Ось вам і наочна економія.

Такий метод можна застосовувати і до дозвілля. Почувши, наприклад, назва нового фільму, запишіть його. Це ж ставитися і до літератури. Таким чином, ви не будете довго вибирати книгу в книжковому магазині, а цілеспрямовано придбаєте те, що давно хотіли прочитати. Зверніть увагу, що мало просто робити записи на папері, потрібно і з невеликим проміжком часу їх ще й перечитувати. Якщо у вас є сумніви з приводу того, що можете щось важливе забути, приклейте листочок, наприклад, на дверцята холодильника або дзеркало в передпокої. Так ви ніколи не забудете найважливіше.

Не варто плисти за течією

Щодня приділяйте час основного.

Є такий вислів: «головного багато не буває». Вирішіть для себе, що у вас стоїть на першому місці або ж те, без чого ви не зможете домогтися того, чого хочете. Кожна людина мріє про щось: одні мріють навчитися грати на музичному інструменті, інші – скинути зайві кілограми. Хтось мріє про поїздку за кордон, а хтось – розібрати саме захаращене місце в квартирі. Не варто забувати про те, що для того, щоб справа просувалася, його потрібно рухати. Обов’язково виділіть певний час кожен день для просування в тій чи іншій сфері. І нехай так триває аж до того, поки ви не досягнете досконалості в задуманому. Якщо, наприклад, у вас абсолютно немає фізичних сил після трудового дня на заняття спортом, то виділіть хоча – б 15 хвилин. Повірте, навіть якщо ви відчуваєте нелюдську втому, 15 хвилин нічого не змінять. Це допоможе вам не тільки на трохи наблизитися до поставленої мети, але й не будете відчувати почуття провини за те, що не зайнялися чимось важливим. Щоб ви наочно бачили результати вашої роботи, пишіть на листку паперу числа і час, витрачений з користю. Ще можете написати дати, а навпаки – заплановану сферу діяльності. Наприклад, необхідно було йти в спортзал, але не вийшло – займіться вправами вдома, і сміливо ставте плюсик. Якщо ви кожен день будете приділяти увагу чогось важливого, ви відчуєте не тільки самозадоволення, але і вже не будете плисти за течією, як того хоче від вас життя.

Не варто плисти за течією

Робота та відпочинок.

Якщо людина відчуває фізичну втому, або ж знаходиться в нервовій напрузі, йому дуже складно спрямувати потік своїх думок у потрібному напрямку. Не рідко буває, що, здавалося б, дрібні і незначні справи, просто забуваються. Дуже часто з повернення з роботи, людина не може відразу згадати про те, що йому необхідно було зробити щось важливе, а просто лягати на диван і включає телевізор. А все тому, що на очі першим попався телевізор. Ось для цього і треба, щоб список справ завжди був на виду. Якщо, наприклад, до закінчення робочого дня залишився одну годину, але ви відчуваєте, що сили нещадно вас покидають, подивіться на список і виберіть таку справу, яка не змусить вас особливо напружуватися. Наприклад, почистити свій робочий комп’ютер від непотрібних файлів. Це не тільки принесе користь, а й істотно заощадить ранковий час наступного дня. Якщо ви не знаєте, чому приділити відведений для відпочинку час, відкрийте список справ і виберіть те, яке вам найбільш цікаво на даний момент. Малюйте або прочитайте книгу, яку давно хотіли прочитати. Або ж перегляньте журнали і виберіть річ, якою ви б хотіли поповнити свій гардероб. Це допоможе вам не тільки провести час з користю, а й морально відпочити.