Найцікавіші факти про таксі

Найцікавіші факти про таксі

Говорячи энциклопедичным мовою, таксі – це вид громадського транспорту надає різні транспортні послуги з перевезення пасажирів і вантажів за певну плату.

Ось кілька цікавих фактів про таксі:

– Найдорожчі таксі їздять в Лондоні – це відомі кеби, далі йдуть італійські та німецькі таксомотори.

– Найдешевше обійдеться поїздка на таксі в Китаї, де за десять доларів можна виїхати казна-куди. Примітно, що 30-40% таксистів в цій країні жінки.

– Родоначальниками таксі були наймані кінні екіпажі під назвою «Фіакри», які у 18 столітті з’явилися завдяки одному заповзятливому французові. Він організував постійний двір з першими в світі найманими громадськими екіпажами.

– У Фінляндії половина замовлень таксі відправляється через інтернет.

– Перше російське таксі з’явилося в 1907 році в місті Москва. Водій старого автомобіля повісив табличку: «Візник. Такса за погодженням». Пізніше в 1925 році в Москві разъезжало приблизно 200 таксі марки Фіат і Рено.Під час першої Світової війни німці восени 1914 р. прорвали оборону Франції і почали просування до столиці. Для висунення додаткових сил у французів не вистачало транспорту, тоді вирішили мобілізувати паризькі таксі. За допомогою 1200 таксі протягом однієї ночі на рубіж річки Марна було доставило понад 6,5 тисяч солдатів. Німці були зупинені, а автомобілі історично стали іменувати «марнскими таксі». У той час ходила приказка: «Гуси врятували Рим, а Париж врятувався завдяки таксомоторам».

– Самий великий у світі таксопарк розташований у Мехіко, він налічує 60 тисяч автомобілів.

– Самі незвичайні таксі можна побачити в Чилі. 9 машин розписали під забарвлення корів, вони навіть сигналять муканням, а заднє сидіння стилізовано під вим’я.

– В 1975 р. у Москві відкрили перший у світі музей таксі. Там представлені моделі автомобілів, в різний час використовувалися під таксі – «Волги», «Рафіки», ЗІС-110, ГАЗ-А і ін.

– Дуже незвичайне таксі ходить у В’єтнамі, до місця призначення Вас довезуть на слоні.

– Найвища оплата таксі з лічильником зафіксовано у Фінляндії. 70 тисяч фінських марок або майже $15 000 заплатили двоє туристів за подорож, яке розтягнулося на 23 тисячі км. Вони виїхали з фінського міста Нокіа, проїхали через Скандинавію, заглянули в Іспанію і повернулися назад.