Найцікавіші 10 фактів про Японію

Найцікавіші 10 фактів про Японію

 1. У давнину японці ловили рибу за допомогою приручених бакланів.
  Вночі рибалки запалювали в човні факели, залучаючи, тим самим, рибу. Потім з кожного човна випускали по дюжині бакланів, прив’язаних на довгих мотузках. У кожного птаха шия була перехоплена гнучким комірцем, що не дозволяв бакланам ковтати схоплену рибу. Баклани швидко набирали свої вола, і рибалка витягав птахів у човен, де збирав улов. Кожен птах отримувала свою винагороду і випускалася на черговий тур полювання за рибою.
 2. Японці, відповідаючи по телефону, говорять не «Алло», а «Мосі-моси».
  Коли телефон увійшов у життя японців, вони, відповідаючи на дзвінок, говорили «Ой, ой!», Що нагадувало наше «Так, так!». А той, хто дзвонив, казав при цьому: «Хай, е годзаймасу» («У мене є справа»). Поступово ці слова замінила скоромовка «мосімасу, мосімасу» («Кажу, кажу»), яка з плином часу скоротилася до нинішнього «Мосі-моси».
 3. Японці називають зелений сигнал світлофора синім.
  Коли в Японії з’явилися перші вуличні світлофори, сигнали в них були червоного, жовтого і синього кольорів. Потім з’ясувалося, що пучок зеленого кольору набагато краще видно на великій відстані, ніж синій. Тому сині лінзи світлофорів поступово замінили на зелені. Але звичай називати дозволяє рух сигнал «синім» залишився.
 4. На японських банкнотах зображені дуже волохаті чоловіки.
  Причина цього зовсім не в тому, що в колишні часи у японців було більше рослинності на обличчі. Однією з найважливіших завдань, що стоять перед дизайнерами грошових знаків, є прагнення ускладнити їх підробку. Тому в графічному зображенні на банкноті має бути максимальна кількість різних дрібних деталей – наприклад, пишна борода, вуса, зморшки на лобі.
 5. У японців існує вираз «гірський кит».
  Евфемізм яма-кудзіра (дослівно: гірський кит) японці стали вживати в ті дні, коли прийшов в країну буддизм ввів заборони на вживання м’яса тварин. На рибу ці заборони не поширювалися, тому словами «гірський кит» японці маскували від влади і священиків заборонене до вживання м’ясо дикого кабана.
 6. Японці назву своїх грошей вимовляють як “ен”, а не “ієна”.
  Колись ієрогліф, що означає гроші, вимовлявся японцями як “вен”. Проте з часом в ході еволюції мови всі склади, що починаються з «в», окрім «ва», редуцировались. І вже в роки епохи Едо (1603-1868) японці називали гроші точно так, як і зараз, – «ен». Але іноземці, виробляючи в силу свого розуміння правила транскрипції японських слів, стали зображувати японський звук “е” латинськими літерами «ye». Відповідно, і назва японської валюти стало звучати як «ієн» або «ієна».
 7. Чашка кави в Японії коштує дуже дорого.
  Вартість чашечки цього напою в кав’ярнях перевищує 400 ієн. І це пояснюється зовсім не тим, що кава імпортують і обкладають при цьому значними митами. Зазначена плата стягується, скоріше, не за чашку кави, а за місце в кафе. Замовивши напій, людина може спокійно посидіти в затишному приміщенні кілька годин, відпочиваючи від метушні магазинів, перечекати дощ, почитати книгу. Його ніхто не потурбує, а офіціанти будуть лише підливати йому в склянку холодної води, обов’язково з ввічливою посмішкою.
 8. У Японії водії, зупиняючись на перехрестях, вимикають фари автомобілів.
  Якось один з іноземців припустив, що таким чином японські водії заощаджують енергію акумуляторів. Однак це не так. Вся справа – в етикеті. Коли машина зупиняється на перехресті, освітлення водієві не потрібно, і, вимикаючи його, він не сліпить очі зустрічним. Подумайте, чому в інших країнах цього не роблять?
 9. Овочеві лавки в Японії називають «магазинами 800 товарів».
  Спочатку магазинчики, що торгують овочами, називали аоя (зелена лавка). Проте з плином часу асортимент продавця овочів став розширюватися. У крамницях стали продавати горіхи, консерви, інші продукти харчування. І тоді подібні магазини, трохи змінивши на слух вимову, стали називати яоя (магазин 800 товарів). Для японця число 800 означає величезну кількість предметів. Це значення і хотіли донести підприємці до своїх покупців, підкресливши нескінченну різноманітність наявного товару.
 10. У Японії переможець головного турніру сумо отримує дуже незвичайний приз.
  Йому підносять ключі від нового автомобіля, річний запас бензину, тисячі грибів сіітаке, яловичину вагою в одну корову і запас кока-коли на цілий рік.

Тут Лучшие дизайнеры интерьеров.