Найстрашніші монстри зі світових релігій

Найстрашніші монстри зі світових релігій Будь-яка релігія має в своєму арсеналі набір притч, що пояснюють основні положення і норми правильного, з погляду цієї релігії, поведінки. І, зрозуміло, ці притчі не обходяться без залякування несумлінних послідовників. Отже, ось список найжахливіших релігійних монстрів, уважно стежать за вашими вчинками і тільки й чекають шансу завдати вам візит.

1. діббука

Духи померлого грішника родом з ашкеназського єврейського фольклору. Замість того, щоб відправитися на вічний спокій, діббук, утримуваний у світі живих вчиненими злочинами, воліє вселитися в тіло якої-небудь ще живого грішника і псувати життя йому і оточуючим. Діббука є аналогами католицьких демонів, яких так люблять виганяти священики в голлівудських фільмах жахів. Уникнути зустрічі з діббуком просто – не робіть гріхів.

2. Нефилим

Голіаф був не єдиним в Біблії чоловіком особливо великих розмірів. Насправді, цілком можливо, що він був нащадком цілої раси біблійних гігантів, відомих як Нефіліми (велетні). Богослови розходяться в думках про їх походження: одні вважають, що Нефіліми походять від Каїна, інші – що вони були дітьми від союзів між ангелами і земними жінками. Але в будь-якому випадку очевидно, що велетні були величезними лютими істотами, зв’язуватися з якими вам би точно не захотілося.

3. преться

Вкрай неприємні персонажі східних релігій, таких, як буддизм, індуїзм і сикхізм. У той час, як західні релігії мають традицію пов’язувати переродження людей в демонів з їх власними гріхами, прети («голодні духи») є заручниками своєї поганої карми, спаскудженої попередніми інкарнаціями. Вони весь час відчувають невгамовний голод і спрагу, а виглядають як істоти з маленьким горлом і величезним ненаситним черевом. Поки прета хитається по землі, його родичі повинні подбати про те, щоб виправити йому карму за допомогою спеціального ритуалу, інакше є небезпека переродження цього духу в ще більш злісного бхут.

4. Ракшаси

Ще один привіт від буддизму – демон-людожер. Знову ж таки повертаючись до західних релігій, зауважимо, що в них духи, як правило, наділені вельми конкретними повноваженнями: одні катують, інші погрожують, треті лякають, четвертий вбивають. Ракшаси ж мають найширший спектр можливостей: залежно від свого бажання ці монстри можуть приймати будь-який вигляд: бути крихітними, величезними, красивими, потворними, людьми, тваринами. Незмінно тільки те, що вони мають величезні пазурі і харчуються людьми. Немає єдиної думки, звідки вони з’являються, але зате зрозуміло навіщо: щоб порядним буддистам страшніше було.

5. Джини

В ісламській міфології джини – єдині істоти, крім людей, що мають вільну волю. Джини живуть як би в паралельному світі: ми їх не бачимо, але вони є. Вони народжуються, одружуються, роблять потомство, а вмираючи, так само, як люди, постають перед судом Аллаха. Причому, джини вільні вірити в його існування чи не вірити. Джини бувають різних видів, але особливо шкідливі з них – іфріт: величезні, крилаті, злісні і хитрі породження пекла, що живуть під землею. І, звичайно, вони служать ібліса – аналогу Сатани.

6. Аваддон

Традиційно використовується в текстах іудаїзму слово «Аваддон», що означає «знищення», пізніше в християнських текстах отримує фізичне втілення – ангел винищення, руйнування і смерті. Аваддону також називають «Руйнівник» і «Король сарани» на честь учинені їм лих. Згідно з деякими текстам, спочатку Аваддон був ангелом Мюріель, який зібрав пил, з якої Бог створив Адама. За іншою версією, його основною функцією було наглядати за Сатаною в пеклі. Пізні тексти описують Аваддону як демона, що сидить на троні з личинок і командувача армією сарани, що руйнує і пожирає все живе, за винятком праведників і святих.

7. пішачів

Ще більш мерзенне істота, ніж ракшаси. Це найнижчі і злобні з усіх східних демонів. Пішачів – дух людини, яка вчинила за життя злочин, наприклад, шахрайство, згвалтування, крадіжку і т. П. Пішачів виглядають досить огидно: у багатьох текстах їх описують як гуманоїдів, що мають чорну шкіру, червоні очі і опуклі вени. Займаються вони тим, що ходять по місцях страт і кладовищ і псують дівчат: саме їх витівок приписувалася чия-небудь несподівана вагітність.

8. Азі Дахака

Зороастризм, колись процвітаюча світова релігія, зараз поширена, в основному, в Ірані, Пакистані та Індії. Азі Дахака «переїхав» з неї в іранський фольклор, ставши його частиною. Він описується як істота з трьома головами і шістьма очима. Він пізнав усі гріхи світу і кровоточить зміями і щурами. Згідно з пророцтвом, в зороастрійському варіанті Апокаліпсису, все це закінчиться тим, що перед кінцем світу Азі Дахака пожере всіх тварин у світі і третина людства.

9. веталь

На відміну про інших східних примар веталь воліє мати справу не з живими, а з мертвими, причому, буквально: з трупами. Після того, як веталь вселиться в труп, він перестає розкладатися і ходить по світу на манер зомбі з міфології Центральної Америки. Різниця полягає в тому, що веталь не зацікавлений у пожиранні мізків або людської плоті. Його мета – просто дратувати і мучити людей із заздрості.

10. Хундун

Безлике божество з китайських народних вірувань, уособлення хаосу. Хундун описується як гуманоїдних істота, що нагадує живий безформний мішок без отворів. Хундун в першу чергу сприяє злу і уникає добра. Втім, на даний момент, його доля вже трагічно завершилася: боги Ху і Шу, завжди вважали Хундун виродком, вирішили, що повинні Посверліте в ньому очі, ніс і рот. На жаль, незважаючи на їх благі наміри, після цього хірургічного втручання божество раптово померло.

11. Ксінг Тян

Інший китайський народний міф свідчить, що колись жив гігантський воїн, який служив при імператорі Ян. Коли Ян зазнав поразки від Жовтого Імператора, Ксінг Тян вирішив помститися і викликав кривдника на дуель. Під час бою Жовтий Імператор обезголовив Ксінг Тяна і сховав голову в горах. І тут історія стає дивною. Замість того, щоб упокоїтися, тіло Ксінг Тяна жило і тягати по землі в пошуках голови. Через довгий час безплідних пошуків воїн здався і … відростив нову голову на тулуб, використавши соски замість очей і пупок замість рота, перетворившись на потворна істота, вічно бунтівне проти богів.