Найстаріший студент України

Найстаріший студент України

Найстаріший студент – 81 річний Феофіл Дорошенко, родом з Одеси. Своє життя ця людина присвятив морю, об’їздив весь світ, працюючи моряком. І тільки на пенсії вирішив зайнятися своєю освітою. У віці 74 року він вступив до християнський гуманітарно-економічний університет у своєму рідному місті. По закінченню навчання захистив свою магістерську дисертацію на тему «Християнська етика в сучасному світі». Комісія оцінила його роботу на 4.

Петро Павлюк, декан факультету журналістики і теології ХГЕУ характеризує студента так: людина володіє своєрідним почуттям гумору, наділений хорошою пам’яттю і нестандартним мисленням. Феофіл людина віруюча, перед тим, як захищати свою роботу, він просив благословити його і помолиться за те, щоб йому супроводжував успіх.

Життя у Феофіла Васильовича була цікавою і насиченою. Практично весь час приділяв роботі, часто виходив в рейси. Він ще тоді хотів отримати освіту, в 1980 році вступив в екологічний університет, але довгоочікуваний диплом так і не отримав. У 2003 році він вступає на юридичний факультет, однак, провчившись рік, перекладається на технологічний. У навчанню не відставав, не пропускав пари і вчився на хороші оцінки.

Ось що говорить сам Феофіл: «я нічим не відрізняюся від будь-якого іншого студента. Карл Маркс якось говорив, що для початку необхідно придбати дах над головою, забезпечити себе необхідним: одягом і продуктами харчування. А вже потім, якщо знайдеться вільний час, можна взятися і за навчання. Я дотримуюся цього порадою ». Під час інтерв’ю він поділився з журналістами, що далі планує вступати на журналіста і мріє написати велику повість про свої пригоди в море. Дружина Феофіла Васильовича померла, проте він має сина Руслана і двоє чудових онуків. Син, до речі, вирішив наслідувати приклад батька, так само став моряком. Так само чоловік поділився з нами, що дуже сумує за своєю коханою дружині, дуже часто відвідує її могилу, проте думки одружитися знову його не відвідують: він говорить, що він – однолюб.