Найкращі випадкові і найвдаліші винаходи

Найкращі випадкові і найвдаліші винаходи

Майорить не тільки людина, але й технології. Постійно нашій увазі представляють винахідники свої винаходи, які створювалися протягом тривалого періоду. Однак існують і такі винаходи, над якими не працювали зовсім. Вони з’явилися самі собою. Ці винаходи зовсім непомітні в наші дні сучасних технологій, проте є незамінними.

Кросворд.

На звання творця кросворду претендує одночасно кілька людей. Один з них – ув’язнений колись В. Орвілл. У камері чоловікові абсолютно нічим було зайнятися і він, від нічого робити, почав складати букви в слова. Писав він на підлозі камери, який був викладений квадратної плиткою. Результат став вельми незвичайний. Ув’язненим були придумані правила гри. Потім він послав у місцеву газету свій винахід. Коли його звільнили з тюремного ув’язнення, Орвілл отримав на свій банківський рахунок велику суму грошей.

Київський торт.

Як і всі винаходи з цього списку, рецепт даного знаменитого торта з’явився абсолютно випадково. Один працівник кондитерського заводу не поставив в холодильник збитий жовток яйця. На ранок начальник цеху вирішив зробити торт з того, що залишилося від попереднього робочого дня, на свій страх і ризик. На диво начальника коржі вийшли хрусткі. На ювілей торт з таких коржів підносили Брежнєву.

Тефлон.

Якийсь хімік, дуже амбіційний, Рой Планкетт, протягом досить тривалого періоду працював над створенням одного з підвидів фреону. Одного разу йому прийшло в голову покласти ємність з тетрафторетіленом в морозилку. Вранці молодий хімік дістав речовина, яка не руйнувалося під впливом жирів, кислот, води і лугів. Так само отримане речовина мало високу морозостійкість і теплостійкість. Винаходом моментально зацікавилися військові. На сьогоднішній день це речовина широко використовується в побуті. Як ви вже зрозуміли, це речовина називається тефлон.

Мікрохвильова піч.

Американець П. Спенсер, удосконалював один прилад під назвою магнетрон, який здатний був генерувати мікрохвильові радіосигнали. Раніше такі сигнали застосовувалися в перших радарах. Одного разу, коли інженер був неподалік від магнетрона, йому захотілося шоколадний батончик, який він тримав у кишені. Витягнув Спенсер батончик в розплавленому вигляді. Завдяки такому незначному події, інженер усвідомив, що дані мікрохвилі можуть бути широко використані не тільки для радара.

Танець сіртакі.

Танець так само виник абсолютно випадково. Е. Куїн за деякий час до зйомок останньої сцени картини «Грек Зорба» зламав ногу. Вся проблема полягала в тому, що за сценарієм він повинен виконувати танець зі стрибками. У зв’язку зі сформованою ситуацією, сценарій був трохи змінений. У результаті вийшло те, що зараз має назву «сіртакі».