Найдорожчі речовини в світі

Найдорожчі речовини в світі Золото – не саме дороге речовина в світі, при перерахунку на грам. І навіть не платина. Погляньте на 16 найдорожчих речовин за ціною за грам. Речовини розташовані у зворотному порядку, у міру зростання їх вартості.Найдорожчі речовини в світі

16 МІСЦЕ. Шафран. Єдине речовина в цьому списку, яке дешевше золота. Вартість: 11 доларів за грам. Шафран є квітучою рослиною, яке можна використовувати як натуральне лікувальний засіб практично від усіх недуг, починаючи від депресій і закінчуючи менструальними циклами. Висушені рильця квіток шафрану посівного (Crocus sativus L.) використовуються як прянощі і харчовий барвник помаранчевого кольору. Можливо, є властивості дозволяють сповільнювати втрату зору у літніх людей. На даний момент дані властивості рослини тільки починають вивчатися.

Найдорожчі речовини в світі

15 МІСЦЕ. Золото. Вартість: 56 доларів за грам. Крім традиційного використання в ювелірній промисловості, золото можна використовувати в якості електричного провідника і для запобігання корозії. Золото – дуже важкий метал: щільність чистого золота дорівнює 19621 кг / м? (Куля з чистого золота діаметром 46 мм має масу 1 кг). Серед металів за щільністю займає шосте місце: після осмію, іридію, ренію, платини і плутонію. Висока щільність золота полегшує його видобуток. Найпростіші технологічні процеси, такі, як, наприклад, промивка на шлюзах, можуть забезпечити вельми високий ступінь вилучення золота з промивається породи.

Найдорожчі речовини в світі

14 МІСЦЕ. Родій. Вартість: близько 58 доларів за грам. Родій використовується головним чином в каталітичних перетворювачах для зниження вуглецевих викидів автомобіля. Цей метал не грає ні якої біологічної ролі. Сполуки родію досить рідко зустрічаються в повсякденному житті і їх вплив на людський організм до кінця не вивчено. Незважаючи на це, вони є високо токсичними і канцерогенними речовинами. Солі родію здатні сильно фарбувати людську шкіру.

Найдорожчі речовини в світі

13 МІСЦЕ. Платина. Вартість: близько 60 доларів за грам. Платина і її сплави широко використовуються для виробництва ювелірних виробів. Щорічно світова ювелірна промисловість споживає близько 50 тонн платини. В даний час в Китаї щорічно продається близько 10 млн виробів з платини загальною масою близько 25 тонн. Російський попит на ювелірну платину становить 0,1% від світового рівня. Платина, золото і срібло – основні метали, що виконують монетарну функцію. Однак платину стали використовувати для виготовлення монет на кілька тисячоліть пізніше золота і срібла. Перші в світі платинові монети були випущені і перебували в обігу в Російській імперії з 1828 по 1845 рік. Найбільшим існуючим зараз платиновим самородком є ​​«Уральський гігант» вагою 7 кг 860,5 р Був виявлений в 1904 р на Ісовском копальні. Нині зберігається в Алмазному фонді Московського Кремля.

Найдорожчі речовини в світі

12 МІСЦЕ. Метамфетамін. Вартість: 100 доларів за грам. Гідрохлорид метамфетаміну випускався в СРСР аж до 1970-х років у вигляді таблеток по 3 мг під назвою первітин. Метамфетамін є психостимулятором з надзвичайно високим потенціалом адитивності, у зв’язку з чим отримав широке поширення в якості наркотику. Відомі випадки куріння кристалів гідрохлориду метамфетаміну («лід», «айс», «скло»), які в цих цілях іноді спеціально готуються у вигляді великих кристалів (а не дрібного порошку). Це найбільш адитивний спосіб застосування. При правильному індивідуальному дозуванні метамфетамін зменшує відчуття втоми, викликає прилив сил, підвищує розумову і фізичну працездатність, знижує потребу в сні, це дозволяє працювати цілодобово, чим часто користуються низькооплачувані робітники в Азії) і пригнічує апетит.

Найдорожчі речовини в світі

11 МІСЦЕ. Ріг носорога. 110 доларів за грам. Ріг цінується у В’єтнамі за його нібито здатність лікувати рак. Його медичне застосування також включає в себе лікування лихоманок та інших хвороб. Якщо відрізати або пошкодити ріг носорога, швидше за все тварина не виживе, проте у молодих особин він може відрости заново. Ніхто не знає, яка його справжня функція, хоча самки, у яких ріг видалений, чомусь зовсім перестають доглядати за потомством. Носороги знаходяться під загрозою зникнення, і в першу чергу це пояснюється величезним попитом на їх роги. Ріг африканського носорога так само дуже цінується на Близькому Сході, особливо в Ємені, – як з медичних міркувань, так і для виготовлення рукояток традиційних кинджалів. Починаючи з 1970 року в Ємен було імпортовано 67050 кг носорожий рогів. При середній масі одного рогу 3 кг це означає, що було вбито 22350 носорогів.

Найдорожчі речовини в світі

10 МІСЦЕ. Героїн. Високоякісний героїн може коштувати до 130 доларів за грам. Цей опиат вводять внутрішньовенно, нюхають і курять, щоб змінити свідомість. Згідно з даними, представленим в доповіді Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) – на кінець 2009 року Росія займає перше місце в світі за кількістю споживаного героїну. В середньому в рік в країні споживається близько 80 тонн препарату, що становить 20% від споживаного в світі кількості героїну. Фізико-хімічні властивості: Чисте речовина – білий кристалічний порошок. Неочищений продукт – гіркуватий, сірувато-коричневий порошок у вигляді дрібних кристаликів з неприємним запахом.

Найдорожчі речовини в світі

9 МІСЦЕ. Кокаїн. Вартість: 215 доларів за грам. Кокаїн – металевий складний ефір бензоілекгоніна, алкалоїд тропанового ряду, має місцевим анестезуючим і наркотичною дією. Поряд з іншими алкалоїдами міститься в рослинах роду Ерітроксілум, зокрема: Кокаїновий кущ (Erythroxylum coca), Erythroxylum laetevirens, та ін. Кокаїн є другим, після опіатів, «проблемним наркотиком», наркотичною речовиною, зловживання яким представляє собою значну соціально-економічну проблему . В даний час кокаїн найбільш поширений в якості наркотику. Популярність даного наркотичної речовини обумовлена ​​його стимулюючими дією, поліпшенням настрою і підвищенням працездатності. Сам по собі кокаїн не має вираженого смаку і запаху, органолептичні властивості забезпечуються наявними в складі суміші домішками. Світове споживання кокаїну оцінюється експертами приблизно в 750 тонн на рік, причому приблизно третина цього обсягу припадає на США, які є найбільшими споживачами цього наркотику.

Найдорожчі речовини в світі

8 МІСЦЕ. ЛСД. У кристалічній формі коштує близько 3000 доларів за грам. Психоактивну речовину, в Росії юридично класифікується як наркотик. Як і більшість подібних ПАР, ЛСД не викликає фізичної залежності. ЛСД чутливий до впливу кисню, ультрафіолетового світла і хлору (якщо мова йде про розчині), але в темряві, при малій вологості і низькій температурі може зберігатися протягом багатьох років. У чистому вигляді ЛСД не має кольору, запаху і злегка гіркуватий на смак. Вживається, як правило, пероральним шляхом, наприклад, за допомогою невеликого шматка паперу («марки»), просоченого розчином речовини, або шматочка цукру, або у вигляді желатину. У рідкому вигляді ЛСД може прийматися у вигляді крапель (звідси пішло англійське вираз «drop the acid» – буквально «капнути кислоти») або вводиться внутрішньом’язової або внутрішньовенною ін’єкцією.Найдорожчі речовини в світі

7 МІСЦЕ. Плутоній. Вартість: близько 4000 доларів за грам. Важкий крихкий радіоактивний метал сріблясто-білого кольору. У періодичній таблиці розташовується в сімействі актиноидов. Широко використовується у виробництві ядерної зброї, ядерного палива для атомних реакторів цивільного та дослідницького призначення і як джерело енергії для космічних апаратів. Плутоній дуже часто застосовувався в ядерних бомбах. Історичним фактом є скидання ядерної бомби на Нагасакі в 1945 р США. Бомба, скинута на це місто, містила в собі 6,2 кг плутонію. Потужність вибуху склала 21 кілотонну.

6 МІСЦЕ. Паине. 9000 доларів за грам або 1800 доларів за карат. Цей камінь настільки рідкісний, що про нього мало хто чув. Втім, у світі дорогоцінного каміння рідкість і краса не є рівнозначними поняттями. Паине являє собою мінерал оранжевого або червонувато-коричневого відтінку (коричневий відтінок пояснюється вмістом заліза). Камінь був виявлений в Бірмі в середині 1950-х рр. і з тих пір вважається самим рідкісним дорогоцінним каменем у світі, адже існувало всього два кристала паініта. Не так давно було відкрито родовище натуральних паінітов, і тепер у світі існує кілька сотень кристалів.

Найдорожчі речовини в світі

5 МІСЦЕ. Таффеіт. Вартість варіюється від 2,5 до 20 тисяч доларів за грам або від 500 до 4 тисяч доларів за карат. Дорогоцінний камінь бузкового кольору, як вважають, в мільйон разів більш рідкісний ніж алмази. Внаслідок надзвичайної рідкості використовується тільки як дорогоцінного каменю.

Найдорожчі речовини в світі

4 МІСЦЕ. Тритій. Вартість: 30 тисяч доларів за грам. Виробництво одного кілограма тритію обходиться в 30 млн доларів. Використовується в джерелах світла, як тритієва підсвічування.

Найдорожчі речовини в світі

3 МІСЦЕ. Діаманти. Вартість: 55 тисяч доларів за грам. Безбарвний камінь може коштувати понад 11 тисяч доларів за карат, а кольорові діаманти коштують набагато дорожче. Діамант (від фр. Brillant – блискучий) – алмаз, якому за допомогою обробки додана спеціальна форма, максимально виявляє його природний блиск. Діаманти оцінюють за системою «4 C»: cut (огранювання), clarity (чистота), color (колір) і carat (вага в каратах), що дозволяє визначити, наскільки камінь близький до досконалості. Найпоширенішими на сьогоднішній момент є круглі діаманти з 17 і 57 гранями. Для маленьких алмазів масою не більше 0,03 карат поряд з огранюванням 57 фацетів застосовують огранювання на 17 фацетів. Застосовувати огранювання в 57 граней почали ще в XVII столітті, але лише на початку XX століття за допомогою теоретичних розрахунків, що враховують всі фізико-оптичні особливості алмазу, були виведені ідеальні пропорції огранювання, що дозволяють досягти максимального блиску і граничну гру світла всередині каменя. Таку огранювання стали називати справжньою або ідеальної, в ній на верхню частину діаманта припадає 33, а на нижню 24 грані.

Найдорожчі речовини в світі

2 МІСЦЕ. Каліфорній 252. Вартість: 27 мільйонів доларів за грам. Для елемента, який настільки дорогий у виробництві, ізотопи каліфорнія не володіють ніяким практичним застосуванням. На Заході він був створений лише один раз з моменту свого відкриття в 1950 році.

Найдорожчі речовини в світі

1 МІСЦЕ. Антиречовину. Вартість: 62,5 трильйона доларів за грам. Антиречовину відомо як найдорожча субстанція на Землі, за оцінками НАСА 2006 року, виробництво міліграма позитронів коштувало приблизно 25 мільйонів доларів США. За оцінкою 1999 року, один грам антиводню коштував би 62,5 трильйона доларів. За оцінкою CERN 2001 року, виробництво мільярдної частки грама антиречовини (обсяг, використаний CERN в зіткненнях частинок і античастинок протягом десяти років) коштувало кілька сотень мільйонів швейцарських франків. Антиматерію в майбутньому теоретично можна використовувати як паливо для космічних кораблів до інших планет. Проблема в тому, що для його виробництва потрібні неймовірно дорогі технології, і щоб створити всього 1 грам, всьому світу довелося б працювати цілий рік (загальносвітовий ВВП становить 65 трлн. Доларів).