Найбільш отруйні мінерали

Найбільш отруйні мінерали

Гутчинсонит.

Двійником свинцю прийнято вважати талій. Цей метал з атомної густини незначно відрізняється від свинцю, досить щільний, жирний. Однак, не дивлячись на зовнішні подібності, є ще більш смертоносним. Талій – метал досить рідкісний, що виникає в токсичних сполуках, які складаються з дивних комбінацій елементів. Вплив талію на організм дуже небезпечний. Вони включають в себе небезпечні захворювання шкіри, втрати волосся, а так само до безлічі летальних випадків. Суміш миш’яку, талію та свинцю і називається гутчинсонитом. Ці отруйні метали небезпечні самі по собі, але з такою сумішшю вони представляють куди більш небезпечний коктейль. Таку назву мінерал отримав від мінеролога Джона Хатчінсона, працівника Кембриджського університету. Такий небезпечний мінерал, як гутчинсонит, є в Європі, в гірських районах. Як правило, його можна знайти в родовищах руди.

Найбільш отруйні мінерали

Арсенопирит.

Друга назва металу – «золото дурнів». Легко припустити, що різниця все-таки існує. Якщо людина переплутає арсенопирит з золотом, він буде не просто дурнем. Помилкою буде не тільки взяти цей метал в руки, але ще і використовувати потім ці руки для того, щоб приготувати їжу. Цей мінерал – сульфід миш’яку і заліза. Він належить до одного типу мінералів з пиритом (сульфід заліза, або ж «золото дурнів»). Відрізняються вони важким додаванням миш’яку. Якщо спробувати якось змінити метал, він виділяє сильний запах миш’яку. Він виділяється від канцерогенних, смертельно токсичних, корозійних парів, які випускає мінерал. В ході обробки цього металу людині доводиться мати справу з сірчаними солями миш’яку. Визначити, що перед вами саме «золото дурнів», можна просто вдаривши по ньому молотком. В той момент, коли від металу, що відлітають іскри, ви відчуєте різкий і сильний запах сірки.

Найбільш отруйні мінерали

Ауріпігмент.

Цей камінь на багато небезпечніше миш’яку, так як складається не тільки з миш’яку та сірки. Кристали аурипігменту ростуть у вигляді мінеральних утворень під землею. Ці кристали хімічно активні і летальні. Як правило, вони утворюються в місцях, недалеких від гідромінеральних джерел. Зовні ауріпігмент виглядає красиво і привабливо. Однак при контакті з цим металом, він виділяє нейротоксичний і канцерогенний порошок миш’яку. Раніше цей мінерал товкли і опускали в нього стріли для того, щоб труїти ворогів. Оскільки в ауріпігмент містить миш’як, він виділяє дуже сильний запах часнику. Так само можливо, що цей мінерал розсипається під впливом світла в небезпечний порошок. В далекі часи цей мінерал використовували для виготовлення охряной фарби. Це стало причиною смертності серед художників, які використовували таку фарбу для своєї діяльності.

Найбільш отруйні мінерали

Торбернит.

Складається даний мінерал не з чого іншого, як з отрути. Красиві зелені кристали, що мають форму призми, складаються з урану. Багато людей, колекціонери, захоплювалися видом цього мінералу і наповнювали ними свої колекції, розміщуючи на полицях. Скупчення красивих кристалів утворюються в ході реакції між ураном, фосфором, водою і міддю. З каменів виділяється смертельний газ під назвою радон, який викликає рак легенів. Цей кристал належить до тих мінералах, на які не варто звертати пильну увагу. Торбернит використовують старателі для того, щоб створити індикатор уранових родовищ.

Найбільш отруйні мінерали

Азбест.

На нашій планеті чимало страшних мінералів, однак, азбест є одним із самих небезпечних. Інші отруйні мінерали приносять шкоду із-за свого хімічного складу. Але азбест проводить в легенях людини механічну диверсію. Він складається з діоксиду кремнію, кисню, заліза і натрію. Із скупчень тисяч ниткоподібних кристалів складаються поклади азбесту. Небезпечно те, що вони переносяться по повітрю. Якщо постійно знаходитися поряд з цим мінералом, то частинки кристалів потрапляють в легені, і утворюють на них рубці. В атмосфері нашої планети поширюється природне вивітрювання природного азбесту. З цієї причини багато людей мають у легенях невелика кількість волокон цього небезпечного мінералу.

Найбільш отруйні мінерали

Халькантит.

На вигляд цей метал дуже гарний, має сині кристали. Вони складаються з міді, яка поєднується з водою і іншими елементами, а так само сірки. Мідь стає легко розчинної у воді. З-за цього, вона з легкістю вбирається як тваринами, так і рослинами. Організми стають слабкими, а потім просто вмирають, так як дуже вологі внутрішні органи просто не в змозі виконувати свою роботу. Всі вчені знають про те, що халькантит ні в якому разі не можна пробувати на утримання солі. У цьому випадку у вашому організмі відбудеться передозування міді. Дані кристали з легкістю створюють екологічні проблеми. Так як цей метал досить рідкісний і дуже красивий, геологічне співтовариство створило підприємство, яке вирощує штучні кристали для продажу. Рекламують їх, як справжні зразки.

Найбільш отруйні мінерали

Галеніт.

Для видобутку свинцю використовують галеніт, як головну руду. Зовнішній вид метал має досить привабливий: срібні, блискучі кубики, мають ідеальну форму. Свинець – метал дуже гнучкий, а з-за великого вмісту сірки в галените цей мінерал стає ще більш гнучким і крихким. Завдяки цьому, галеніт легко піддається хімічній обробці. Не варто забувати про те, що при роботі з галенитом, слід дотримуватися всі необхідні заходи безпеки, так як якщо знехтувати правилами, можна надихатися смертельно небезпечної пилом. Якщо, наприклад, по металу вдарити молотком, він моментально розколеться на багато шматочків його первісної форми.

Найбільш отруйні мінерали

Стибнит.

Не дивлячись на те, що зовні цей мінерал виглядає, як срібло, що він є сульфідом сурми. В далекі часи стибнит був використаний для відливу посуду, так як він мав великі, металеві кристали. Через красивого посуду, зробленої їх мечеобразных кристалів, збільшилася смертність серед тих, хто її використовував. Справа в тому, що мінерал здатний викликати харчові отруєння. Якщо ви контактували з стибнитом, слід відразу після цього вимити руки.

Найбільш отруйні мінерали

Кіновар.

З усіх існуючих на землі, цей мінерал є токсичним для обробки. Назва «кіновар» перекладається як «кров дракона». Ртуть видобувають саме з цього кристала. Як правило, вони утворюються неподалік від вулканів і їх знаходження – це сигнал небезпеки. При хімічній обробці або простому нагріванні вивільняється чиста ртуть. Коли вона потрапляє в організм людини, починаються не тільки судоми, але і втрачається чутливість. В результаті наступає смерть. В кінці 1700-х років, людей, яких відправляли на роботу в іспанські шахти, вважали засудженими до смерті, так як шахти містили освіти кіноварі. Китайська історія розповідає про те, що в далекі часи кіновар використовували не тільки для виготовлення робіт різної форми, але і в медицині. Стародавні лікарі були впевнені в цілющі властивості цього металу і лікували кіновар’ю різні захворювання.

Найбільш отруйні мінерали

Колорадоит.

Цей кристалічний мінерал виявили зовсім недавно. Він знаходиться в прожилках магми. Колорадоит несе в собі величезну загрозу життя того, хто візьме його в руки, так як його склад – це з’єднання телуриду ртуті, яка утворюється в результаті сплаву телуром і ртуті. Таке з’єднання несе загрозу серйозного отруєння. При спробах хімічних змін виділяється пил і так само смертельноопасный пар.