Найбезглуздіші відкриття лауреати Шнобелівської премії

Найбезглуздіші відкриття лауреати Шнобелівської премії 2014 У Гарвардському університеті відбулося урочисте і знакова подія – йдеться про двадцять четвертої церемонії вручення Шнобелівської премії. Як відомо, їй нагороджують авторів найбезглуздіших «наукових» відкриттів.

Переможцями в галузі охорони здоров’я стали вчені з Індії, Чехії, Японії та США. Дослідникам не давали спокою коти, а вірніше – погана звичка домашніх вихованців кусатися. З’ясувалося, що коти найчастіше кусають своїх господарів у тому випадку, якщо останні схильні до депресії. Вчені також зробили акцент на тому, що подібні укуси аж ніяк не нешкідливі, так як від них можна заразитися токсоплазмозом (паразитична захворювання).

Медичну премію отримали фахівці Детройтського медичного центру, а також їхні колеги з Індії. Вони довели, що кровотеча у немовлят можна легко зупинити, якщо засунути в ніс дитині солону свинину. Такий метод актуальний, якщо ваша дитина хвора тромбастенію Гланцмана – дуже рідкісним захворюванням.

Найбезглуздіші відкриття лауреати Шнобелівської премії 2014

Порадували японські вчені, які відповіли на багатовіковий питання про причини подськальзиваніє на банановій шкірці. Вони отримали приз у галузі фізики за вивчення ступеня тертя між шкіркою, підошвою і поверхнею підлоги.

В області біології почесний приз дістався чехам, німцям і фахівцям із Замбії. Вони з’ясували, що собаки, справляючи нужду, вибирають розташування в просторі уздовж магнітних ліній земного поля.

Психологи з Австралії, Англії та США були нагороджені за те, що з’ясували відсоток самозакоханості «сов» і «жайворонків» (йдеться про людей, які пізно або, навпаки, рано лягають спати). Страшна правда полягала в тому, що «сови» не тільки самозакохані «жайворонків», але і частіше маніпулюють іншими людьми.

Найбезглуздіші відкриття лауреати Шнобелівської премії 2014

Заслужену нагороду в галузі мистецтва отримали його великі поціновувачі – італійці. Виявилося, що на ступінь відчутною болю впливають художні достоїнства спостережуваної в цей момент картини. Для цього вчені провели експеримент з лазерним уколом і декільком художнім полотнами.

На цьому успіхи італійської науки не обмежилися. Експерти з Національного інституту статистики отримали премію з економіки за новий метод оцінки розмірів економіки тієї чи іншої країни. Фахівці запропонуй враховувати проституцію, торгівлю наркотиками, контрабанду і т.д.

Китайці в черговий раз довели, що наука Піднебесної на місці не стоїть, і разом зі своїми канадськими партнерами отримали нагороду в галузі нейронаук. Вони проаналізували мозкові процеси людини, здатної побачити лик Христа в шматочку тосту.

Найбезглуздіші відкриття лауреати Шнобелівської премії 2014

Нарешті, іспанські вчені з’ясували, що фермент, потрібний для виробництва сирокопченої ковбаси можна отримати з дитячого калу. Журі навіть мало честь переконатися в цьому, адже дослідники привезли експериментальну (тут можна використовувати інше слово) ковбасу з собою.

Шнобелівська премія вручається, починаючи з 1991 року. Цього разу переможцям крім сувенірів вручили і грошові призи в розмірі десяти млрд зімбабвійських доларів. Це відповідають приблизно 50 центам США. При цьому переможці майже ніколи не відмовляються від нагороди.

  • вконтакте

вконтакте