Мумія дівчинки моргає очима

Мумія дівчинки моргає очима

У 1920 році дівчинка на ім’я Розалія Ломбардо померла від запалення легенів. Вона зовсім трохи не дожила до свого другого дня народження. Батько дуже важко переніс втрату дочки і попросив забальзамувати її тіло. Після цього мумія була відправлена в Італію, в Палермо.

Мумія дівчинки в народі отримала прізвисько «Спляча красуня», а все тому, що завдяки особливій техніці бальзамування, дівчинка абсолютно не здавалася померлою. Дивлячись на неї, з легкістю можна уявити, що маленька дитина просто спить. Минуло вже багато років, а її тіло практично не носить на собі сліди тління. Всього п’ять років тому секрет такого бальзамування був розкритий вченими, а до цього моменту він зберігався в найсуворішій таємниці. Цей факт відсутності тління на тілі – не найцікавіше в цій мумії.

Мумія дівчинки моргає очима

Кілька разів в день мумія Розалії відкриває і закриває очі. Як таке можливо, що дівчинка, яка померла майже сто років тому, може прокинутися після тривалого сну? Вчені стверджують, що існує абсолютно просте, не містичне пояснення. Вони кажуть, що це своєрідна оптична ілюзія, яка відбувається з-за падаючого на мумію світла. Потрапляє світло під різними кутами і в різний час дня. Таке просте пояснення дав доглядач, Даріо Пиомбино – Маскали. Він також сказав, що повіки «Сплячої красуні» ніколи не були щільно закриті, саме тому і створюється враження, що очі дівчинки відкриваються і закриваються.