Місто сміттярів в Єгипті

Місто сміттярів в Єгипті

Мадінат аз-Заббалін – таку назву має місто, яке знаходиться в Єгипті. Його назва перекладається, як «місто сміттярів».

У всьому світі, у великих містах однією з найважливіших проблем є збір, а так само переробка сміття. Рішення такої проблеми різноманітні: сміття закопують в землю, в деяких містах існують заводи з переробки сміття, а так само заводи зі спалювання відходів. Так само сміття сортують і лише потім переробляють. А подекуди на нього просто не звертають ніякої уваги. Але погодьтеся: жити серед нестерпного смороду – не сама райдужна перспектива. У місті Каїр, де населення становить 20 мільйонів жителів, проблему сміття вирішують двома останніми способами.

Серед скель, за офіційною межею міста, знаходиться місце, яке шанує все місцеве християнське населення. Це монастир Богоматері і святого Симона. Цей монастир був зведений в IX столітті. Будова приголомшує уяву, і від туристів не повинно бути відбою. Однак, на ділі все інакше. Справа в тому, що для того, щоб дістатися до святого місця, необхідно подолати безліч вулиць з задушливим запахом смороду.

Сміття в місті Мадінат аз-Заббалін всюди: крім вулиць, він на дахах будинків, в самих будинках. І посеред усього цього смороду живуть люди: вони пасуть худобу, виховують своїх дітей серед усього цього сміття. Пояснюється це все тим, що сміття – професія цих громадян. Робота полягає в наступному: мішки з відходами люди збирають з усіх кварталах Каїра. Після того, як вони на собі, возах, пікапах (а заможні люди навіть мають самоскид) переносять це сміття до себе, працівники починають його ретельно сортувати: залізо разом із залізом, папір – до паперу, а скло – до скла. Після всієї цієї процедури люди сортований сміття продають на заводи з переробки останнього. Саме так вони і заробляє собі на життя.