Маловідомі і скромні герої, що врятували безліч життів

Маловідомі і скромні герої, що врятували безліч життів

При слові «герой» багатьом людям представляються м’язисті чоловіки з фільмів, які поодинці здатні перемогти поганих хлопців, на багато перевершують кількістю. Насправді відвага найчастіше непомітна, однак від цього цінність її не менш значима.

Такі герої здатні викликати не тільки захват і захоплення, але і в деякому роді, здивування: чому не розповідають вони про свої подвиги публічно? Як виявилося, такі герої не бачать нічого героїчного у своїх вчинках, так як вважають, що на їх місці так би вчинив кожен. Ця стаття познайомить вас з прикладами відваги та мужності людей, які при цьому не відчувають ні самолюбства, ні надмірного вихваляння.

Школярка Британії попередила туристів про насування цунамі.

Цю дівчинку звуть Тіллі Сміт. Навчається вона в школі та її всього 10 років. Під час відпочинку на пляжі Таїланду разом з сім’єю, вона обстежила всі навколо себе. Туристи почали звертати увагу на те, що в один момент наче море закипіло, а потім відбулося ще більш неймовірне: вода ніби «набухла». Люди дивилися на море з відчайдушним цікавістю, не відчуваючи при цьому ніякого страху. Одна Тіллі звернула на це особливу увагу, так як зовсім недавно про «киплячому» океану розповідала вчителька географії. Дівчинка зрозуміла, що насувається цунамі. Такі дії дівчинки були автоматичними: вона почала на весь голос кричати про свої підозри. Найбільш жахливе, що відпочивають разом з батьками не поставилися до криків серйозно. Минуло чимало часу, поки плач і гучні крики зрушили положення з мертвої точки. Сім’я вирішила піти з пляжу, але перед цим вони розповіли про підозри дочки співробітникам пляжу. Після цього пролунав наказ негайно евакуювати з пляжу відпочиваючих. Постраждали від цунамі приблизно 250 тисяч чоловік, що проживають в 13 різних штатах. Але на пляжі, на якому відпочивала дівчинка, не було постраждалих. Близько 100 осіб евакуювали і відвезли в безпечну місцевість.

Дипломат з Британії врятував життя тисячі євреїв під час Голокосту.

Знайдеться чимало людей, яким відомо ім’я Оскар Шиндлер. Заслуга німецького промисловця полягала в тому, що в ті часи, коли єврея переслідували і вбивали, чоловік врятував багатьох з них. Близько 1200 осіб уникли газових камер, а так само печей. Він надавав євреям притулок і роботу. Є ще один герой, який врятував безліч життів. Звали його Френк Фолі. Він працював у британській розвідці.

Цього чоловіка визнали самим маловідомим героєм Другої Світової війни. Він використовував своє робоче положення для того, щоб підробляти паспорта. Завдяки таки махінацій біжить єврейський народ мав можливість залишити країну. Британець так само звільняв в’язнів, які перебували в концтаборах. Фолі підробляв проїзних документів і візи, тим самим забезпечував людям алібі. Про подвиги цього героя не було відомо нікому практично до самої його смерті, він помер у 1958 році. Мовчав він зі зрозумілих причин: чоловік володів інформацією, яка могла з легкістю зруйнує дипломатичні відносини, як Німеччини, так і Великобританії. Тільки в 2004 році уряду Сполученого королівства стали відомі витівки Френка Фолі і визнали його заслуги перед жертвами Голокосту.

Співробітник поліції, який відрадив десятки людей від самогубства.

В районі Сан-Франциско, в якому знаходиться знаменитий міст «Золоті ворота», протягом 22 років патрулює Кевін Бріггс. Цей міст приваблює не тільки туристів, але і тих, хто вирішив покінчити життя самогубством. За підрахунками, Кевін рятує в середньому двох самогубців в місяць. Сам же він вважає, що для нього такі дії давно увійшли в звичку. За весь свій час на службі не врятована тільки одне життя: не прислухався до Кевіну тільки 22-річний молодий чоловік і покінчив з собою. За таку відвагу співробітники поліцейського прозвали його «Страж Золотих воріт».

В зоні бойових дій один хірург провів 30 000 операцій.

У всьому світі лікарі рятують мільйони життів. Однак є й такі професіонали, які досягли досконалості в обігу зі скальпелем. Хірург Джино Страда – фахівець з пересадження легенів і серця. Він побував у багатьох гарячих точках, таких, як Судан, Афганістан, Камбоджа, Іраку і в багатьох інших країнах. Він надав неоціненну допомогу пораненим солдатам, а так само простим мирним жителям. Особисто їм були проведені приблизно 30 тисяч операцій за 25 років практики. Так само не без його допомоги було організовано 47 медичних центрів, які, в свою чергу, врятували сотні життів.

Неодноразово він ризикував своїм життям, домовляючись з терористами про те, щоб вони дали дозвіл на розміщення своїх установ, як можна ближче до ліній фронту. Хірург робив все можливе для того, щоб його установи були обладнані новітньою технікою.

Механіки круїзного лайнера «Титаніка» для порятунку пасажирів віддали свої життя.

Конструктори «Титаніка» стверджували, що лайнер непотоплюваний. Однак його загибель стала однією з найбільших катастроф мореплавання. За словами очевидців, під час потоплення «Титанік» був схожий на освітлений вогнями місто. А між тим, практично ніхто не задав питання, як же так вийшло, що практично до самого останнього моменту на лайнері працювало електрика? Адже, рятуючи свої життя, всі пасажири і члени екіпажу залишили корабель. В цьому заслуга повністю належить кочергам і механікам. У той час, поки перелякані на смерть пасажири залишали судно, працівники трюму залишалися на своїх місцях стільки, скільки могли. Завдяки цим людям пасажири мали можливість пересуватися по потопаючому «Титаніку» при світлі протягом 45 хвилин.