Кращі дороги Європи

У Франції є унікальна дорога, яка йде через перевал «Коль де Турині», вона змушує серця водіїв битися частіше. Тут Ви можете відчути себе гонщиком ралії Монте-Карло: 1600 метрів над рівнем моря і постійні звивисті і петляючі дороги – те що треба для любителів адреналіну, а якщо це ще приправити сніговими вершинами гір, ущелиною з гірською річкою і кам’яної грядкою вийде коктейль з різних почуттів і відмінна пам’ять на все життя.

Але більше вражень модно отримати в Італії на дорозі Stelvio Pass, яка теж йде через Альпи. Вона знаходиться на висоті 2757 метрів над рівнем моря і відкрита тільки з початку червня до кінця вересня. Відкрита дорога ще в далекому 1829 році. Тут до ваших послуг 60 крутих поворотом і трохи менше шпильок – 48 штук, а дорожня техніка постійно в готовності для підтримки дороги в хорошому стані за будь-яких погодних умовах.

Норвезька дорога Trollstigen славиться своєю суворої північної красою і гірськими водоспадами. Але щоб насолодитися усіма принадами, якими володіє дорога, краще зупинятися на спеціальних майданчиках, не варто випробовувати долю – адже тут найкрутіші повороти в Європі, а ширина дороги в деяких місцях всього 3,3 метра. Не дарма ж вона називається «дорога тролів».

У цей список потрапила ще одна норвезька дорога – Atlantic Road. Вона не є небезпечною, але здивувати будь-якого автолюбителя зможе. Траса побудована для з’єднання декількох островів і складається з 8 мостів, один з яких дуже високий і змушує трохи понервувати. Після відкриття Atlantic Road стала одним з улюблених місць для туристів. Тут побудовані чотири оглядові майданчики, з яких відкривається приголомшливий вигляд.