Історія знаменитих чобіт UGG

Історія знаменитих чобіт UGG

Більше, ніж сто років тому Ugg Australia (uggs – Ugly boots, з англ. «Страшні черевики») використовувалися як робочого взуття серед працівників сільського господарства в Австралії, а особливо серед пастухів овець. По-перше, такі люди мали сировину для виробництва взуття з овчини, по-друге, вони і потребували таких чоботях на холодних пасовищах.

Потім нею почали активно користуватися льотчики за часів I і II світових воєн. Їм потрібна була взуття, яка відрізнялася б зручністю і добре тримала б тепло на великій висоті. Потім ці чобітки облюбували віндсерфери, яким після катань на хвилях так приємно було одягати на березі тепле взуття. Катання на лижах стала ще однією великою сферою для застосування уггов. Але ходити по місту і тим більше красуватися на виході у світ в uggs ще ніхто й не думав. Але ж і дизайн тій взуття не був відповідним. Зазвичай їх робили з двох шарів шкури вівці. Зовні перебувала замша, а всередині хутро. Їх підошва теж була м’яка.

І тільки в 1978 році uggs увійшли в історію завдяки віндсерфер Брайану Сміт, який прилетів з Австралії в США і привіз з собою більше 40-ка пар цих чобітків. Спочатку він продавав їх своїм друзям з серфінгу. Поступово його бізнес почав розвиватися. Людям сподобалося, що у взутті не холодно і не жарко, незалежно від температури навколишнього середовища і пору року. Спочатку це взуття поширилася по Південній Каліфорнії, а потім поступово стала виходити і на світовий ринок. Брайан Сміт став засновником компанії Ugg Holdings Inc. Їм же і була зареєстрована торгова марка «ugg boots». Овчинні чобітки ставали дедалі популярнішими. На це впливали як самі властивості уггов, а саме їх комфортність, зручність в шкарпетці і сучасний цікавий дизайн, так і хороша реклама, проведена своєчасно. У 1995 році американська фірма Deckers Outdoor Corporation купила UGG Australia і почала активно просувати цю марку. Розширився асортимент взуття, з’явилося безліч ліній і аксесуарів по її догляду. Виробництво було переведено з Австралії до Китаю. З тих пір і почалися всі негаразди з приводу торгової марки UGG.

На початку 90-х років цією компанією були скуплені всі можливі торговельні марки уггов. І з тих пір австралійські виробники змушені продавати своє взуття як просто овчинні чоботи.

У 1998 році бренд UGG починає позиціонуватися як елітна марка взуття і поступово до цієї реклами підключилися голлівудські знаменитості.

Найбільшу рекламу уггам зробила Опра Уїнфрі, яка взула в них всю знімальну групу. Потім і Брітні Спірс можна було побачити на фотографіях в уггах. Все це призвело до того, що громадськість буквально сколихнулася, і почався небувалий бум чобітків uggs. Виробництво теж не стояло на місці і поступово у продажу з’явилася безліч моделей уггов. Так, сьогодні можна придбати чоботи уггі, як для жінок, так і для чоловіків. Є й дитячі моделі взуття.

З’явилися, як і пристрасні обожнювачі уггов, так і запеклі ненависники цього взуття. Одні пророкували лише короткочасну моду на чобітки, інші ж сходилися на думці, що увага до них протримається не менше десятиліття. Якщо дивитися на сучасні тенденції в моді, то стає схоже, що остання категорія людей залишилася права.

Сама ж компанія Deckers дуже точно визначає поняття терміна «ugg». Офіційно так можна назвати тільки чобітки від цього виробника. Всі інші компанії виробляють так звані «Sheepskin Shoes». В Австралії ж, починаючи з 2006 року, почала проводитися компанія, присвячена порятунку австралійського символу і захищає австралійські традиції виробництва овчинних чобітків.