Історія логотипів автобрендів Італії

Історія логотипів автобрендів Італії Коли ви стоїте в пробці, від нічого робити розглядаєте інші авто і виявляєте на сусідній машині якісь пошкодження, думаєте ви: «Як це могло статися?». Або, можливо, якщо у поруч плетуться відра якісь тюняшкі, починаєте Чи захоплюватися або обговорювати безглуздість? Даю наводку, чим себе ще можна розважати під час заторів – гадати, що символізує значок на капоті авто? Який сенс? Яка історія? Еволюція? Джерело

Історія логотипів автобрендів Італії

Ця серія матеріалів присвячена історії логотипів найпопулярніших автомобілів. Почнемо з італійських коней.

Alfa Romeo

Історія логотипів автобрендів Італії

Ви коли-небудь вдивлялися в цей значок? Ця емблема була розроблена в 1910 році креслярем на ім’я Романо Каттанео (Romano Cattaneo). Як розповідав сам творець, одного разу, коли він очікував трамвай на станції Piazza Castello в Мілані, зійшло на нього натхнення. Він побачив неподалік червоний хрест прапора Мілана і емблему на фасаді благородного будинку Вісконті (Visconti), на якій був зображений змій, заковтують людини – це символ готовності до знищення ворогів, недображелателей. Якщо вдаватися в деталі, червоний хрест на білому тлі – нагадування подвигів міланського Джованні. Він бився, щоб повернути Святу Землю для християнства, і першим помістив хрест в стіни Єрусалиму. Ці два елементи – хрест і змія – Каттанео вирішив поєднати і вжити логотипі Alfa (що розшифровується як Anonima Lombarda Fabbrica di Automobili – Ломбардську акціонерне товариство по виробництву автомобілів). Так-так, ви не помилилися, там змія, що заковтує людини. А мені раніше здавалося, що це дракон, який дихає вогнем. Хто-небудь теж так думав?
У міру зміни дизайну автомобілів Alfa Romeo логотип теж овершенствовался і адаптувався під сучасні тенденції в автомобілебудуванні. Спочатку, до слова, змія і людина в її пащі були видні більш чітко і зрозуміло.

1916 до абревіатурі ALFA було додано слово Romeo, в честь бізнесмена з Неаполя по імені Нікола Ромео (Nicola Romeo), який викупив компанію. Він у повоєнний час відновив випуск легкових автомобілів на базі нового 4-циліндрового мотора.

У 1925 році, на честь перемоги на першому Автомобільному Чемпіонаті Світу, на логотипі з’явився лавровий вінок. Він присутній там аж до 1981 року.

У 1972 Alfa Romeo відкриває нову фабрику Alfasud (Неаполь) і упрозняет напис Milano з лого. Приблизно з початку 1980-х емблема не змінювалася.

Ferrari

Історія логотипів автобрендів Італії

Тут в очі кидається чорна кінь, що встала на диби. Але і цей логотип складається з декількох частин, елементів, кожен з яких щось означає. Повернемося до коня. Спочатку він був зображений на фюзеляжах літаків авіатора, героя Першої Світової війни Франческо Баракка (Francesco Baracca). Енцо Феррарі отримав цей герб як подарунок від батьків льотчика. У 1923 після гонки вони запропонували йому використовувати зображення гарцюючий коні на своїй гоночній машині на удачу і як данину пам’яті їх синові, який загинув незадовго до закінчення війни.
Енцо люб’язно прийняв пропозицію і додав золотий фон – це історичний колір міста Модена, батьківщини Енцо Феррарі. Також було змінено напрям хвоста коня – він став дивитися вгору; додані літери «SC» по обидві сторони від скакуна, що означає Scuderia Ferrari (Конюшня Феррарі) – під такою назвою з 1929 року здійснювала заїзди гоночна команда Енцо; і, про що не складно здогадатися, кольору верхнього краю емблеми – це національний прапор Італії.

Lamborghini

Історія логотипів автобрендів Італії

Є кілька версій того, що значить бик на цій емблемі. І яка з них найправдивіша, навряд чи вже хтось коли-небудь дізнається напевно. Перша говорить, що бик – символ, взятий з герба засновника компанії – Ферруччо Ламборгіні (Ferruccio Lamborghini). Друга, що це його знак зодіаку – тілець. Третя, що бик уособлює потужність тракторів, випуском яких на початку своєї кар’єри займався Ферруччо. І четверта, що це якесь змагання, суперництво між Lamborghini і Ferrari. Ніби як Ферруччо дражнить Енцо. Типу там кінь, тут бик, форми значка схожі, золотий колір присутній.

Fiat

Історія логотипів автобрендів Італії

Цей логотип гранично простий. У центрі слово «Fiat» з характерною буквою А, яка за весь час (з 1901 року) практично не змінилася, та й фірмовий шрифт напису теж особливо не піддався новацій. Все, що змінювалося з роками, – форма (то він круглий, то овальний, то квадратний) і кольору оформлення лого; також додавалися різні рюшики: лаврові вінки, орнамент та ін. Найперша емблема (1899), мабуть, була самою навороченою – у формі пергаменту.

А взагалі «Fiat» розшифровується як «Fabbrica Italiana Automobili Torino» (Італійський автомобільний завод Туріну). А в латині це слово є самостійним, його вживають в церковному побуті. Воно означає – «так буде».

Lancia

Історія логотипів автобрендів Італії

Перша емблема моделей Lancia – четирехспіцевий кермо з рукояткою акселератора під прапором з написом Lancia – з’явилася в 1911 році. Розробка належить Карло Біскаретті ді Руффо. У 1929 році Карло пропонує розміщувати логотип на трикутному щиті. За час існування змінювалася форма, кольори лого, різні елементи, але первісна задумка ді Руффо зберігається і в наш час.

Maserati

Історія логотипів автобрендів Італії

Брати Мазераті обрали для своїх авто знак тризуба. Надихалися вони статуєю Нептуна, яка стояла в центральному парку Болоньї, де і розташовувалася штаб-квартира компанії. Намалював Тризуб з підписом Maserati один із семи братів Мазераті – Маріо (Mario). До слова, він єдиний ніколи не займався дизайном або виробництвом авто.

Однак символізує лого зовсім Нептуна або якісь його заслуги. Якось у Болонському лісі на Альфьери Мазераті накинувся вовк, але його встиг врятувати чоловік з вилами в руках. Рятувальник в подяку став гонщиком в команді Maserati. А вила на лого стали символом порятунку життя.