Історія інтернету

 Історія інтернету

Як відомо інтернет – це всесвітня система об’єднаних комп’ютерних мереж. Інтернет винайшли в США. Міністерство оборони в 1957 році прийняло рішення, що армії, на випадок війни, необхідні системи зв’язку і передачі різної інформації. Комп’ютерну мережу запропонувало використовувати агентство з перспективним оборонним науково-дослідним розробкам США. Над цією розробкою працювали багато організації: Стенфордський дослідницький центр, Університет штату Каліфорнія в Санта-Барбарі, Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі, а так само Університет Юти. Вже в 1969 році в рамках проекту мережа об’єднала ці наукові установи. Фінансування даного проекту лягло на плечі Міністерства оборони США. Називалася ця мережа ARPANET. Перший сервер для даної мережі встановили 2 вересня 1969 року в Каліфорнійському університеті.

Перша програма для відправки електронної пошти по мережі розробили в 1971 році. Природно, програма моментально знайшла популярність серед користувачів.

Міжнародної комп’ютерна мережа стала в 1973 році. Через трансатлантичний телефонний кабель мережі були підключені іноземні організації з Норвегії і Великобританії.

У 1970 роках мережа використовували тільки для пересилки електронної пошти. Приблизно в цей же час з’явилися і перші групи новин, списки розсилки та дошки оголошень.

ARPANET перестав існувати в 1990 році, коли його конкурентом став NSFNet.

Загальнодоступною Всесвітня павутина стала в 1991 році. А веб-браузер NCSA Mosaic з’явився в 1993 році.

У 1995 році основним постачальником в Інтернеті стала Всесвітня павутина. Вона створила сучасний вигляд і повністю змінила Інтернет.

Інтернет став дуже популярним засобом обміну інформацією в 1997 році. У цей час вже було зареєстровано більше 1 мільйона доменних імен.

У наш час можливості Інтернету глобальні. Підключиться до нього не становить проблем. Це можна зробити через кабельне телебачення, через супутники зв’язку, через електропроводи, стільниковий зв’язок. Всесвітня мережа є невід’ємною частиною сучасного життя, практично у всіх країнах світу.

На сьогоднішній день кількість користувачів, які регулярно використовують Інтернет, налічується більше 2 мільярдів чоловік. І число постійно зростає.

Інтернет став настільки невід’ємною частиною життя людей, що навіть продукти, техніку, електронну бібліотеку художніх книг можна знайти в глобальній мережі. А що ж буде далі?!!