Хижі рослини

Хижі рослини

Американська марцинелла.

Дане дерево – небезпечний хижак. У людей викликає важке отруєння навіть після декількох хвилин вдихання його «ароматів».

Пухирчатка.

На кінцях листя цієї рослини знаходяться невеликі пухирці, з допомогою яких рослина ловить свою здобич. Ці листочки за формою нагадують яйце або грушу. Бульбашка має подобу вхідного отвору, яка прикрита клапаном. Він відкривається усередину. Зовнішня сторона цього клапана оснащена волосками, моментально реагувати на найменші дотику. При контакті волосків і комахи клапан відривається, жертва опиняється в пастці, оскільки клапан негайно закривається.

Хижі рослини

Ротанг.

Очеретяна пальма ротанга росте в тропічній Азії. Ці ліани досягають до 400 метрів. Якщо по необережності зачепити стебло, колючки з блискавичною швидкістю впиваються в тіло. Без сторонньої допомоги виплутатися неможливо.

Лазячий чагарник непентес.

Його можна зустріти в Північній Австралії, на Мадагаскарі, в Південному Китаї. Глечики цього хижака досягають в довжину 30 сантиметрів. Форма квітки дуже схожа на урну, має фіолетові або червоні тони, а вгорі розташовується кришечка. Коли жертва-комаха сідає на кришечку квітки, то швидко зісковзує з нього всередину, а вибратися звідти вже не представляється можливим.

Хижі рослини

Лакове дерево.

Отруйне дерево знаходиться в Сухумському ботанічному саду. Дерево відгородили залізною огорожею і повісили напис, яка свідчила: «Руками не чіпати!». Такі заходи цілком зрозумілі: дерево надзвичайно отруйна.

Хижі рослини

Росичка.

Чарлз Дарвін був першим, хто помітив, що особливість росички засвоювати білкову їжу, перетравлювати її збігається зі здібностями шлунка тварин. Росичка поширена в болотистій місцевості. Рослина сама по собі не представляє ніякого інтересу: непоказне, має маленькі квіточки білого кольору. Розкриваються вони тільки в сонячну погоду і всього на пару годин. Довгі стебла покривають вії червоного кольору. А ось на їх кінцях війок є крапельки, які можна прийняти за россу. Ці крапельки містять в собі якийсь фермент, що дозволяє перетравлювати м’які тканини тварин. Якщо на росичку приземлиться комар, капкан його вже не відпустить. Через пару днів від комара не залишиться і сліду.