Головні закони життя

Головні закони життя

Незалежно від нашого бажання, життя часом диктує нам свої правила і закони. Але, не дивлячись на це, кожна людина має право вирішувати – миритися з цими законами або ж ні. Але, як кажуть, незнання не звільняє від відповідальності. Ми самі відповідаємо за те, що відбувається в нашому житті і самі відповідає за свої рішення.

1. Закон нейтрального положення.

Щоб змінити своє життя і напрям в ній, найголовніше, що необхідно зробити – це взяти і зупинитися. Гоголь ось що у свій час писав про цьому законі: «Бог недарма зупинив людини саме на тому місці, де він знаходиться. Необхідно просто озирнутися навколо себе».

2. Закон дзеркала.

Задумайтеся над тим, що навколишній нас світ-одне величезне дзеркало. Озирніться навколо і ви з абсолютною ясністю усвідомлюєте, до чого вам прагнути і де цього слід навчитися. Адже, по суті, наш світ не є ні злим, ні добрим. До людині навколишній світ байдужий. Абсолютно все, що відбувається з людиною, є лише відображенням його вчинків і думок.

3. Закон вибору.

Наше життя, та, якою ми живемо, являє собою не що інше, як результат нашого вибору, причому, як свідомого, так і не усвідомленого. Протягом життя ми робимо вибір. Вибір є завжди. Навіть у ті моменти, коли нам здається, що ми не робимо ніякого вибору, це теж вибір. Жан Поль Сартр колись сказав: «Я в стані завжди зробити вибір, але я повинен бути впевнений, що навіть тоді, коли я нічого не вибираю, я тим самим роблю вибір».

4. Закон ланцюгової реакції.

Відомо про те, що людина не управляє своїми думками, але думки керують людиною. Наприклад, незначне занепокоєння з того чи іншого приводу, з лякаючою легкістю здатна перерости у фобію. Дуже важливо навчитися управляти потоками думок і перемикатися на що-небудь інше. Якщо людина постійно думає про свої переживання, то це може запустити ланцюгову реакцію, яка здатна залучити в наше життя інші негативні події та думки. Навчитеся діяти, а не тільки думати, візьміть в звичку вирішувати проблеми, а не переживати з приводу них, і ви спокійно переб’єте ланцюгову реакцію. Ось що думав Бенджамін Франклін з цього приводу: «Дуже багато людей думають про захист, місце того, щоб зосередити свої думки на можливості. Такі люди більше боятися життя, а не смерті».

5. Закон обмеженості.

Всім відомо про те, що всього передбачити неможливо. Кожна людина чує і бачить тільки те, що він здатний прийняти і зрозуміти. Те, як ми сприймаємо, залежить те, наскільки внутрішньо ми обмежені. Як би сильно людина цього не хотів, він не в змозі контролювати повною мірою те, що відбувається в його житті. Але не варто забувати про те, що якщо подія сталося один раз – це випадковість, якщо воно сталося два рази – збіг. Ну а якщо три – це вже закономірність. Якщо життя таким способом намагається вас вчити – вчіться.

6. Закон порожнечі.

Абсолютно все починається з порожнечі. Але не забувайте про те, що порожнеча завжди заповнюється. Для того щоб у нашому житті сталося щось нове, або з’явився хтось новий, слід звільнити місце і підготувати добротну грунт. А для цього багато зусиль прилаштовувати немає необхідності – досить позбутися старих звичок і помилкових життєвих переконань. Джим Рон сказав наступне: «У тому випадку, якщо ви не задоволені тим місцем, де знаходитесь – відійдіть! Ви ж не дерево!».

7. Закон подібності.

Як відомо, подібне притягує до себе тощо. Якщо ви зрозумієте, що в нашому житті ніяких збігів і випадковостей не буває, ваше життя змінитися в кращу сторону. У нашому житті відбувається тільки те, чого ми самі відповідаємо: думками, намірами, очікуваннями. Лао-Цзи одного разу сказав: «Звертайте пильну увагу на ваші думки, так як вони є початком вчинків».

8. Закон таксі.

Людина може опинитися де завгодно, так як не ми вибираємо маршрут нашого життя. Але якщо ми будемо занадто довго рухатися по чужому шляху, то на свій шлях потім дуже складно повернутися. Про це говорить один вислів: « Людське життя дуже схожа на біг в собачій упряжці. У тому випадку, якщо ти не ватажок, то твій пейзаж ніколи не змінитися».

9. Закон енергообміну.

Чим більше людина розвивається, тим більше йому відкривається можливостей, які він може взяти від світу, а так само дати навколишнього. Але ніколи не забувайте, що обмін завжди повинен бути рівним. Якщо ви віддасте більше, ніж візьмете, будьте впевнені, що це порушить вашу власну рівновагу і призведе до емоційного виснаження.

10. Закон рівноваги.

Практично ніхто не любить зміни. Якщо виникає необхідність змінитися, як правило, це відразу зустрічається опором, так як на місці нас тримає тільки старе і минуле. Дуже важливо зуміти відпустити від себе минуле і нове життя, без сумніву, підкорятися закону рівноваги. «Легкими справжні зміни не бувають ніколи. Людина здатна змінитися тільки тоді, коли йому доводиться змінюватися».

11. Закон розвитку.

Як правило, найголовніші завдання у нашому житті ті, вирішення яких ми всіляко уникаємо. Але зрозумійте, що рано чи пізно приймати рішення все одно доведеться. Чим довше ви будете відкладати, тим складніше будуть ставати обставини, які вимагають рішень.

12. Закон мислення.

Запам’ятайте, що думка – матеріальна. Всі ті речі, про які ми думаємо, те, чого ми найбільше боїмося і те, про що мріємо, обов’язково проявиться в реальному житті. « По суті, людина є тим, про що його думки протягом дня».

13. Закон шлагбаума.

Запас можливості не даються. Вони з’являються тільки тоді, коли ми приймаємо внутрішнє рішення. Подумки перешагните шлагбаум, як уявне і умовну перешкоду. Сила вашого наміру відкриє шляхи для реалізації задуманого. «Немає такого бажання, на яке у вас не вистачить сили. Природно, для цього слід докласти певні зусилля».

14. Закон плати.

Ні для кого не секрет, що за все доводиться платити. Але за дію і бездіяльність ціна абсолютно різна. Як правило, бездіяльність людині обходитися набагато дорожче. Ви не станете щасливішими від того, що намагаєтеся уникати помилок. У тому випадку, якщо ви навмисно тягніть з прийняттям рішення, то ви вже прийняли рішення залишити все на своїх місцях.

15. Закон причини і наслідку.

Що б не відбувалося у нашому житті – це наслідки не тільки наших вчинків, але і наших думок. У ті моменти, коли щось йде не так, як би вам хотілося, не намагайтеся знайти причину в зовнішньому світі. Шукайте її всередині себе самого. Емерсон сказав: «Обмежені люди всією душею вірять в удачу, сильні ж – в причину та наслідок».

16. Закон прийняття.

Людині не дано знати про те, що є правильним, а що ні. Точно так само, як і не дано знати, який з життєвих шляхів правильний, а який – ні. Впевненість у завтрашньому дні визначає те, наскільки ми самі довіряємо нашому житті. Як говоритися, чого ми самі чекаємо, то, відповідно, і отримуємо. Якщо ви налаштуєте себе на те, що все, що не робиться – на краще, то так воно і буде.

17. Закон гармонії.

Людині для повного щастя завжди чогось не вистачає. Мало хто здатний задовольнятися малим. Ще складніше змусити себе задовольнятися багатьом. Можна отримати все бажане і при цьому залишитися без душі. Як правило, ми шукаємо щастя зовні, а не всередині себе. Отримати повну гармонію означає прийняти себе і полюбити. «Головним завданням людини в житті є набуття життя для самого себе. Людина повинна стати тим, чим він і є потенційно. Самим важливим плодом людського зусилля є власна особистість».

18. Закон прохання.

Якщо ми нічого не будемо просити у життя, то нічого і не отримаємо. Ви попросите і отримаєте бажане. Реальність притягує не що інше, як наші прохання. Але для початку вам доведеться дізнатися ваші таємні бажання.

19. Закон тяжіння.

Наше життя влаштоване таким чином, що вона завжди здатна відповісти взаємністю. Людина з легкістю може отримати те, чого він хоче. Чим більше часу ви приділите думок, тим сильніше вони притягнуть у ваше життя певні події. Аристотель говорив: «Людина отримує те, на що він розраховує».

20. Закон змін.

Життя ніколи не змінитися, якщо для цього нічого не робити. У тому випадку, якщо потрібні вам у вашому житті зміни, то будьте готові взяти на себе повну відповідальність за все те, що з вами відбувається. Станьте рульовим своєї власної долі і рухайтеся в обраному напрямку. «Для людини вітер ніколи не буде попутним, якщо він не знає, до якої пристані лежить його шлях».