Факти про царя Соломона

 Факти про царя соломона

Найголовніше, що зробив цар Соломон за своє життя – це побудував Єрусалимський храм. Він був третім царем Ізраїлю. За роки його правління, в державі був мир і спокій. Ізраїль був могутньою країною і процвітав.

1. Справжнє ім’я царя Соломона (Шломо) – Йедідія, в перекладі «коханий Богом». А ось Соломон – це прізвисько, в перекладі «Мирний» – отримав за те, що практично не воював, в відрізняє від свого батька, царя Давида.

2. Багато хто знає про царя Соломона з легенд, які дійшли до наших днів. Соломон славився своєю мудрістю. Її ж він довів у той момент, коли на пропозицію Бога вибрати собі будь-який подарунок, Соломон вибрав мудрість. Є знаменитий розповідь про суд, на які прийшли дві жінки. Ці жінки жили під одним дахом, і кожна з них народила немовля. У нічний час доби одна дитина померла, і мати мертвого малюка підклала своїй сусідці, а живого забрала собі. На ранок розгорілася суперечка, чий же насправді жива дитина. З цим і прийшли обидві жінки на суд до Соломона. А він звелів мечем розрубати немовляти навпіл і віддати кожної передбачуваної матері по половині дитини. Одна з жінок стала говорити, щоб дитину віддали іншій жінці, тільки щоб залишили йому життя. А друга навпаки, говорила, що хай розрублять дитини і тоді він не дістанеться ні одній, ні іншій. Після цього Соломон сказав, щоб дитину віддали першій жінці, тому що саме вона його мати.

3. Для того, щоб зберегти мир між сусідніми країнами, Соломон прийняв рішення приєднатися з оточуючими країну народами. Він узяв собі в дружини багато жінок і припустив, що з родичами ніхто воювати на стане. Серед його дружин була і дочка фараона, правителя Єгипту. Цей союз можна вважати найвигіднішим.

4. А ось історія про те, як Соломон зайняв трон. У батька Соломона, Давида, було багато дружин, які народили не йому немало спадкоємців. Соломон не дав був найстаршим. З цієї причини не йому одному належало право зайняти престол. У боротьбі за владу Соломона, його підтримали пророк Натан, первосвященик Садок і один з вирішальних голосів став голос командира столичної гвардії – Беная. А ось знаменитий полководець того часу Йоав був Адонією, брата Соломона, який так само претендував на трон. Але вийшло так, що в той момент Йоав командував ополченням, яке ще належало зібрати. Тому Соломон був коронований і став царем, а його брат Адонія залишився ні з чим. Через час його заарештували, а потім стратили, звинувативши в державній зраді.

5. За те, що у царя Соломона було багато законних дружин, доля з ним зіграла злий жарт. Всі його дружини були ідолопоклонніца. Для того, щоб догодити кожній, Соломон наказав побудувати безліч язичницьких святилищ. Сам їх він відвідував так само регулярно, як і його обраниці. За цей один пророк передбачив, що після його смерті, царство чекає розпад. Прогноз збувся. Після смерті царя, трон мав успадкувати його син Рехав’ам, однак мудрості батька йому не діставало. Він банально не зумів знайти спільної мови зі своїми підданими. Це призвело до того, що 10 з 12 існуючих колін прийняло рішення відокремитися від величного Єрусалиму і створили окремо Ізраїльське держава.