Факти про фаст фуді Їж швидко, помри молодим

Факти про фаст фуді Їж швидко, помри молодим

1. Компанія «Проктер енд Гембл» економить скажені гроші на сплату ПДВ у Великобританії в зв’язку з тим, що за законами цієї країни чіпси «Принглс» є «картопляної закускою». Вважатися чіпсами «Принглс» не може, бо зміст картоплі в ньому менше 50%.

2. Піонером фаст-фуду була компанія «Білий замок» (White Castle), перша закусочна якої відкрилася в 1921 році в Канзасі. Фірмовим блюдом «Білого замку» були гамбургери, які в той час для американців були дивиною. Потенційних покупців радувала і стабільна ціна на їжу: незважаючи на Велику Депресію, Другу Світову війну та інфляцію компанія до 1946 року продавала свої гамбургери по п’ять центів.

3. Кожен місяць більш 90% дітей у США їдять в Макдональдсі.

4. Під час 1950-х років стандартна порція газованого напою в ресторані швидкого харчування містила близько 225 р. Сьогодні «дитяча» порція кока-коли в МакДональдс становить 340 м, а велика – 900 м (це близько 310 ккал!).

5. Найбільш часто вживається овоч в Америці – це картопля фрі.

6. Велика порція картоплі фрі в МакДональдс містить 610 кілокалорій і 29 г жирів. Така ж порція в «Бургер Кінг» містить 590 ккал і 30 г жирів.

7. Виробники фаст-фуду отримують більш високий прибуток від продажу газованих напоїв, ніж від харчових продуктів. У 1997 році американці витратили понад 54 мільйонів на газовані напої. Хлопчики у віці від 12 до 19 років випивають в середньому 868 банок газованої води на рік.

8. У США ожиріння – друга після куріння причина смертності.

9. Найдорожчий бургер коштує $120 і продається тільки в нью-йоркському Bistro Moderne і в ресторані Деніела Булуда Brasserie в Лас-Вегасі, і тільки в сезон чорних трюфелів. Крім трюфелів, до складу начинки бургера входить шматок яловичої вирізки, маринований в червоному вині, різні овочі і сир пармезан.
Найдорожча піца коштує $1000. Її начинка складається з чотирьох різних сортів ікри, тонких шматочків хвостів лобстерів, і сметани з зеленим цибулею.

10. За чудовий смак більшості готових страв відповідає американська галузь штучних ароматизаторів з обігом 1,4 мільярда доларів на рік. Звичайний полуничний коктейль містить приблизно п’ятдесят штучних інгредієнтів.

11. Сьогодні в США харчова галузь витрачає більше 33 мільярдів доларів на рік на рекламу продуктів, які найбільш перевантажені жиром, сіллю і цукром. До заборони в 2009 році, більшість реклами їжі в канадський дитячих телевізійних програмах було присвячено фаст-фуду, газованих напоїв, цукерок і пластівців з цукром.