Факти про Чарлі Чапліна

Факти про Чарлі Чапліна

Знаменитий комік Чарлі Чаплін помер у місті Веве, на 88 році життя, 25 грудня 1977, де і був похований.

16 квітня 1889 в столиці Великобританії, народився на світ Чарлі Чаплін Чарльз Спенсер Чаплін. Батьки Чарльза, були естрадними акторами. При цьому постійно були в роз’їздах по Європі та США. Кар’єру закінчили трагічно, батько спився після того як втратив голос, а мати незабаром збожеволіла розумом.

З самого малку, Чарлі і його братові Сиду довелося покладатися тільки на себе.

У даній ситуації, у Чарлі не було іншого вибору, як залишити свої виступи в ролі клоуна, і навіть кинути школу, так як необхідно було шукати дрібного заробітку.

За допомогою свого брата, який регулярно допомагав вчити тексти ролей, Чарлі в 14 років нарешті отримує довгоочікувану роботу в театрі.

У США він приїжджає в 1912 році. Саме в цей час, активно набирала обороти кіноіндустрія. Молодий талант відразу ж потрапляє на очі. Спочатку рекомендує себе як хороший актор, після – стає автором своїх картин.

«Захоплений дощем» – перший фільм, знятий в 1914 році, в якому, він виступає як режисер, сценарист і актор.

Студія First National Pictures, робить його найдорожчим актором в історії кіно, підписавши в 1917 році, контракт на 1 млн. доларів.

Образ

Широкі штани, черевики величезних розмірів, тростину і шапочка – стали своєрідною родзинкою в образі Чарлі Чапліна. Навіть після того як німе кіно відійшло на другий план, а картинка стала кольоровою, образ «Бродяги» продовжував вважатися прикладом для наслідування і був класикою світового кінематографа.

За допомогою Мері Пікфорд, Дугласа Фербенкса і Девіда У. Гріффіта, в 1919 році, Чарлі Чаплін створює власну студію «Юнайтед Артистс». Де працює, поки не їде з США на початку 1950-х років.

У цей період Чаплін знімає безліч повнометражних фільмів: «Малюк» (1921), «Парижанка» (1923), «Вогні великого міста» (1931), «Нові часи» (1936), «Великий диктатор» (1940), «Вогні рампи »(1952) та інші.

Переїзд до Швейцарії

Продовжує свою діяльність, вже в місті Веве, у Швейцарії, куди він переїхав на початку 1950-х. «Король у Нью-Йорку» (1957), «Графиня з Гонгконге» (1967) – пізні роботи артиста.

Чарлі Чаплін неодноразово ставав переможцем нагород, таких як премія «Оскар», міжнародна премія миру. При цьому крім повнометражних фільмів, відзняв безліч короткометражок.

Останній дитина народилася, коли коміку було 72, у Чарлі їх було 12, від 4 різних дружин. Четверту дружину, Уну О `Ніл, актор був старший на 37 років.