Джон Рокфеллер – найбагатша людина за всю історію

Джон Рокфеллер - найбагатша людина за всю історію Якось на прийомі у лікаря Джон Рокфеллер розглядав себе в дзеркалі. Стара, зморщена шкіра туго натягнута на череп. Залисини і випали вії трохи лякали його. Запитуючи доктора, чому він так виглядає, адже йому всього 53 роки, він отримав відповідь.

– Це результат твоєї роботи, стресів і переживань за гроші, безсонні ночі, проведені за договорами і заробітків доларів. Тобі треба вибрати, чи далі збирати гроші, з якими на додачу йдуть хвороби і переживання, або життя.

Це була людина, яка все життя був схиблений на грошах. Починаючи з 7 років, Джон почав працювати. Те індиків вирощував на продаж, то сусідам допомагав по городу. Народившись 8 липня 1839 в сім’ї дрібного торговця, Рокфеллер навіть не закінчив школу, як пішов працювати на ферму.

Була історія з зерном, де можна побачити суть цієї людини. Зайнявся бізнесом, він відправив поставку зерна вартістю 40 000 $ через озеро партнером, але пожалів 150 $ на страховку. Вночі ж піднявся шторм. Їм опанував страх, так і не зімкнувшись очей, рано вранці побіг оформляти страховку. Пізніше йому прийшла телеграма, що вантаж в порядку. Будь-яка людина зрадів, але не Джон Рокфеллер, який втратив цілих 150 $. Через цій маленькій втрати він зліг на пару днів, хоч і фірма заробила на цьому 500 000 $.

Складно повірити, але сім’я його жила дуже стримано, а дружина нічим не поступалася своєму чоловікові в економічності і скупості. П’ятеро дітей, з яких 4 дівчаток (одна померла, будучи ще немовлям) і 1 син ходили в лахмітті і доношували одяг один за одним. Навіть Джон молодший носив сукні сестер до 8 років. Він платив дітям по 2 центи за вбиту муху, 10 центів за наточеними олівець, син отримував 15 центів на годину за рубку дров. Дружина ходила сірих і чорних сукнях в латках, не знала розваг – тільки церква.

+318000000000 Доларів за сьогоднішнім курсом було стану Джона Рокфеллера на момент смерті в 1937 році. Навіть у наш час найбагатша людина на планеті Карлос Слім Елу має всього 74 млрд. Нижче Ви можете подивитися документальний фільм онлайн про сім’ю Рокфеллерів.