Дивовижні та маловідомі факти про риб

Дивовижні та маловідомі факти про риб

Найлютіші риби
Найнебезпечніші серед прісноводних риб – піраньї. Вони живуть в широких, повільно поточних річках Південної Америки і нападають на будь-яку живу істоту, незалежно від розмірів. У 1981 р в Обідусе, Бразилія, від них загинули 300 осіб, що опинилися у воді в результаті корабельної аварії.

Найстаріша риба

У 1948 р з акваріума Хельсінгборгского музею, Швеція, повідомили про смерть самки європейського вугра по кличці Патті, якій було 88 років. Вважається, що вона народилася в 1860 р в Саргассовому море, Північна Атлантика, і була спіймана десь в річці в 3-річному віці.

Риба, здатна залізти на дерево

Анабас, або риба-повзун, що мешкає в Південній Азії, – єдина риба, яка виходить на сушу і навіть влазити на дерева. Вона гуляє по землі в пошуках більш відповідного місця проживання. Зябра анабаса пристосовані до поглинання кисню з вологого атмосферного повітря.

Найбільша риба

Найбільша в світі риба – це китова акула, що харчується планктоном і поширена в південних частинах Атлантичного, Тихого і Індійського океанів.

Найбільший екземпляр, згідно точним вимірам, проведеним вченими, мав 12,65 м в довжину, 7 м в обхваті самої товстої частини тіла і вага 15-21 т. Ця акула була спіймана біля о. Баба, поблизу Карачі, Пакистан, 11 листопада 1949

Найбільша прісноводна риба – сом. У XIX ст. в Росії був виловлений звичайний сом довжиною 4,6 м і вагою 336 кг. У наші дні будь-яка прісноводна риба, довжина якої перевищує 1,83 м, а вага 90 кг, вже вважається великою.

Найшвидша риба

Найшвидша риба – парусник. В ході серії випробувань, проведених в риболовецькому таборі Лонг-Кі, шт. Флорида, США, вітрильник проплив 91 м за 3 с, що рівноцінно швидкості 109 км / год.

Сама глибоководна риба

Вважається, що з усіх хребетних на найбільшій глибині живе риба бассогігас. З науково-дослідного судна Джон Еліот вдалося зловити бассогігаса на глибині 8000 м.

Найменша риба

З усіх морських риб найкоротший тіло у карликового бичка, що мешкає в Індо-Тихоокеанської області. За результатами обмірів, проведених в 1978-79 рр., Середня довжина тіла самців склала 8,9 мм, а самок – 9 мм.

Найдрібнішої і найлегшою прісноводної рибою є карликова пандака. Ця безбарвна і майже прозора рибка мешкає в озерах о.Лусон, Філіппіни. Довжина тіла самців дорівнює 7,5-9,9 мм, а вага всього 4-5 мг.

Найдрібніша промислова риба – сінарапан, різновид бичка, що знаходиться під загрозою зникнення і мешкає тільки в озері Бухи о. Лусон, Філіппіни. Самці досягають усього 10-13 мм в довжину, і для того щоб отримати брикет висушеної риби вагою 454 г, потрібно 70 тисяч рибок.

Найбільша медуза

Найбільша медуза – арктична ціанея, поширена в північно-східній частині Атлантичного океану, була викинута на берег біля затоки Массачусетс, США, в 1970 р Діаметр її парасольки, або дзвони, дорівнював 2,28 м, а довжина щупалець 36,5 м.