Дивовижні факти про рослини

Дивовижні факти про рослини

Ви не повірите! Два листочки втамовують голод.
В Індії росте рослина під місцевим назвою "обмани шлунок". З’ївши 1-2 листочки рослини калир-Канда, людина відчуває ситість протягом цілого тижня, хоча листя не містять цінних поживних речовин. Властивість рослини створювати ілюзію ситості використовується у виготовленні таблеток і настоїв з листя, які з успіхом використовують люди, які страждають від надмірної ваги.

Що може бути солодше цукру?
Листя парагвайського чагарнику стевія більш ніж в 300 разів солодше цукру, а листя мексиканської цукрової трави – в 1000 разів. Червоні ягоди рослини «Тоуматокус даннелій» з африканської савани солодше цукру в 2000 разів, а червоні ягоди «Діоскорефіллюм куммінісіі» з лісів Нігерії та інших західноафриканських країн – в 3000 разів. У Західній Африці росте і саме солодке рослина – чагарник «кетемф», що містить речовину тоуматин, що перевершує по солодкості цукор в 100000 разів!

Боротьба за виживання
Трирічна наукова робота біологів університету в Турині показала, що деякі з рослин – Лімська квасоля, кукурудза та інші, можуть «усвідомлювати» загрозу життю. Вловлюючи слину гусениці, що попадає в організм рослини, воно починає виділяти летюча речовина, подібне з ароматом лаванди, щоб привернути ос. Оси захищають рослини таким чином: жалять гусениць і відкладають в їх тілі свої яйця, що призводить до загибелі гусениць.

Невідома жоржина
У 1784 році з Мексики до Іспанії доставили бульби жоржин, небачені доти. Іспанський король повелів ревно оберігати таємницю існування заморського квітки, поки в 1805 р німецький натураліст Олександр Гумбольт привіз з Південної Америки бульби вже 20 років «невідомого» в Європі мексиканського рослини!

Сосни стерилізують повітря
Один гектар соснового бору за добу здатний виділяти в атмосферу близько 5 кг летких фитоцидов, знищуючи з повітря численні мікроорганізми. Тому в лісах зі зростаючими молодими хвойними деревами, незалежно від географічної широти і близькості населених пунктів, по-порівнянні з іншими зеленими зонами повітря практично стерильне, містить лише близько 200 – 300 бактерій на 1 м кубічний.

Не для кожного розуму
За вмістом вітаміну С волоський горіх у 8 разів перевершує чорну смородину і в 50 разів – плоди цитрусових. Вітаміни групи В, що містяться в них, сприяють розкладанню піровиноградної кислоти, яка накопичується в м’язах і викликає втому. Давньогрецький історик Геродот стверджував, що жерці Стародавнього Вавилона забороняли простим людям їсти волоські горіхи, тому вважалося, що вони благотворно впливають на розумову діяльність, а це простолюдинам ні до чого.

Найменший у світі квітка
А ви знаєте у якої рослини найменший квітка в світі? У ряски! Довгий час вважали, що це водорість, але потім виявили у ряски квітки. Але досі невідомо, яким чином за добу кількість цих рослин у водоймі збільшується вдвічі – за кілька днів ряска покриває всю поверхню водойми.

Ксерофіта – рослина посухи
Ксерофіта волохата Xerophyta viscosa була названа Антуаном Лораном де Жуссі (1748-1836 рр.) Xerophyta – що означає «рослина посухи». Цей рідкісний трав’янистий багаторічник мешкає на кам’янистих грунтах провінції Натал в Південній Африці, на вершинах Драконових гір, має ниткоподібні вигнуті листя завдовжки 60 см, а квітки діаметром 5-6 см з’являються на рослині з листопада по квітень. Часто цю рослину називають чужим ім’ям Vellozia viscosa, але Vellozia – це зовсім інший вигляд. Ксерофіта здатна прожити без води в екстремальних температурних умовах дуже довгий час. Дослідники університету в Кейптауні використовують гени ксерофіти для кодування нестійких до посухи бур’янів sanguinalis Digitaria і Thaliana Arbidopsis, а надалі за результатами будуть використовувати гени ксерофіти для культурних рослин, щоб підвищити їх стресостійкість.

Чилійський паслін може вбити моментально
Рослина сімейства пасльонових роду вести, що складається всього з одного виду – вести плодная Vestia foetida мешкає тільки на узбережжі островів Чилі та Нової Зеландії. Цей вічнозелений чагарник досягає висоти 1,5 метра, а з квітня по червень гілки вести покриваються блідо-жовтими трубчастими квітками довжиною 3-4 сантиметри, схожими на квітки фуксії. Якщо лист вести розтерти, він видає неприємний запах. Рід був названий на честь професора з Граца Л. К. Де Веста (1776-1840). 20 грам насіння цієї рослини коштує близько 120 євро. У кіз випадково з’їли на пасовище звісткою плодову, цей паслін викликає некроз печінки з летальним результатом.

Ехінацея-медонос!
З одного гектара посівів ехінацеї пурпурової можна отримати від 60 до 130 кілограм меду. При цьому ехінацея цвіте наприкінці літа, коли основні медоноси вже відцвіли.