Дивні види спорту, якими захоплювалися наші предки

Дивні види спорту, якими захоплювалися наші предки

1. Навмахий.

Таку назву можна приблизно перекласти, як «морська битва». Це був справжній турнір моряків. Стародавні римляни арену заповнювали водою. На воду спускали човна і відтворювали знамениті морські битви. Як правило, видовище було вельми криваве. Учасниками були люди, засуджені до смертної казні, а так само військовополонені. Навмахий ставився до тих видів спорту, в якому смертність учасників була занадто висока.

2. Нгуні – битва на посохах.

Як не дивно, цей вид спорту дійшов до наших днів. Зулуси, наприклад, б’ються на палицях. Кожен учасник даного виду спорту має 2 палиці: одна використовується для захисту, а інша, відповідно, для нападу. У такому виді спорту, погодьтеся, життя позбутися практично неможливо. Не дивлячись на це, учасники залишають «поле битви» з синцями і ранами, які перетворюються на потворні шрами. Але для самих «воїнів» такі шрами є символами гордості. Весільні урочистості не проходять без боїв: рідні з боку нареченого виходять проти рідні нареченої. Бої влаштовуються для визначення кращого війна, представленого протиборчими групами.

3. Бузкаші.

Даний вид спорту є національним в Афганістані. Гравці несамовито борються за тушу козла, причому обезголовлену. Її слід передати через встановлену лінію воріт. У ті часи, коли Афганістаном правили таліби, бузкаші оголосили поза законом. Такі методи вважалися аморальними. Спорт знайшов популярність відразу після того, як таліби були вигнані. Багатьом використання обезголовлених козлиних туш здасться варварством. Але заради справедливості, варто відзначити, що в багатьох видах сучасного спорту використовують шкури тварин.

4. Панкратіон.

По суті, даний вид спорту є не чим іншим, як аналогом сучасних «боїв без правил». Стародавні Греки щосили практикували панкратіон. Бій був суміш ударів ногами, боксу і боротьби. Правил, як таких не існувало: їх було тільки 2. Перше забороняло виколювати противнику очі, а друге – кусатися. Час обмеження бою так само не існувало. Винятки становили лише випадки, коли в бій необхідно було втрутитися судді. Бій тривав до тих пір, поки один із супротивників не здасться або ж не помре. Переміг повинен продовжувати боротьбу, тільки з наступним супротивником. Бій тривав до тих пір, поки бійців не залишиться двоє. Переможця нагороджували званням чемпіона. Назва бою означає «всі сили». Серед греків існувала думка, що даний вид спорту був придуманий Тесеем і Гераклом.

5. Венац.

Для кого гірше були змагання – для рабів або для звірів – визначити досить важко. Римляни були вкрай зацікавлені в сутичках між людьми і тваринами. Приблизно 9000 диких звірів випустили на відкритті Колізею, багато з них загинули. Та й люди не рідко поділяли ту ж доля, так як їм часто не видавали ніякої зброї. Погодьтеся, з голими руками на лева або, наприклад, ведмедя … Влада Риму вбивали «двох зайців»: розважали натовп, спраглу видовищ, і стратили злочинців.